Ar ķeksīti vai patiesi bagātāki?

[ A+ ] /[ A- ]

Ar ķeksīti vai patiesi bagātāki?

Dzintra Mozule

Kopš 3.jūlija esam kļuvuši par trim atceres/piemiņas dienām un vienu atzīmējamo dienu bagātāki. Jo tad stājās spēkā Saeimas 16.jūnijā steidzamības kārtā pieņemtie grozījumi likumā «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām».

Par Nacionālo partizānu bruņotās pretošanās atceres dienu noteikts 2.marts, kad 1945.gadā Viļakas (bijušā Abrenes) apriņķa Stompaku purva salās notika lielākā kauja Latvijas nacionālo partizānu kara vēsturē.

Savukārt 17.marts noteikts par Nacionālās pretošanās kustības piemiņas dienu, jo šajā dienā Konstantīna Čakstes vadītā Latvijas Centrālā padome 1944.gadā pabeidza parakstu vākšanu memorandam, kurā Latvijas tautas vārdā tika pieprasīta Latvijas valsts neatkarības faktiskā atjaunošana. Šajā datumā iecerēts aicināt godināt un atcerēties visus nacionālās pretošanās kustības dalībniekus.

Vēl – 21.novembrī esam aicināti atminēties 2013.gada 21.novembrī notikušo traģēdiju, kad, iebrūkot lielveikala «Maxima» jumtam, gāja bojā 54 cilvēki. Atceres diena būs piemiņas un cieņas apliecinājums visiem traģēdijas upuriem un atgādinās par sabiedrības kopējo atbildību, lai nepieļautu šādu traģēdiju atkārtošanos nākotnē.

Savukārt 15.oktobris noteikts par Valsts valodas dienu, jo 1998.gada 15.oktobrī Saeima Satversmes 4.pantā nostiprināja latviešu valodu kā valsts valodu Latvijas Republikā. Atzīmējot Valsts valodas dienu, tiks uzsvērta latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas konstitucionālā nozīme saliedētas Latvijas sabiedrības veidošanā un valstiskuma pastāvēšanā, vēstī Saeimas Preses dienests.

Ģimenēs, kuru piederīgo dzīvesgājumā ierakstīts kāds no nule minētajiem piemiņas datumiem, savējos un viņu līdzbiedrus atcerējās arī līdz šim. Tagad Latvijā kopumā katru gadu ar likumu ir 15 svētku dienas un 32 atceres un atzīmējamas dienas. Tālab jautāju: vai jaunie grozījumi likumā nekļūs vien par ķeksīti kalendārā? Vai piemiņas būtība nenogrims piemiņas dienu daudzumā?

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!