Arī cauri Ogres novadam kursē zvaigznēm rotāts vilciens

[ A+ ] /[ A- ]

Arī cauri Ogres novadam kursē zvaigznēm rotāts vilciens

Kopš novembra vidus pa Latvijas sliežu ceļiem kursē ar mirdzošām Ziemassvētku zvaigznēm izrotāts vilciens. Vilciena sastāvs tā izdekorēts, lai gada tumšākajā laikā ienestu vairāk gaismas un radītu svētku sajūtu, pasažierus tas ved arī pa Rīgas-Aizkraukles līniju.

Zviedrijas uzņēmums IKEA sadarbībā ar AS «Pasažieru vilciens» veselu vilciena sastāvu izrotājis ar ikoniskajām Ziemassvētku zvaigznēm, kas izgaismo cilvēku ceļu mājup. Skandināvijā logu izgaismošana pirms Ziemassvētkiem ir ļoti populāra – tā ir saistīta ar senu tradīciju rādīt virzienu tiem, kas ir ceļā. IKEA novēl arī Latvijas iedzīvotājiem baudīt mājīgu zvaigžņu gaismu gada tumšākajā laikā.

Zvaigznēm rotātais vilciena sastāvs kursē visos elektrovilciena maršrutos, un vienas dienas laikā svētku sveiciens var sasniegt kā Aizkraukles un Jelgavas, tā arī Skultes un Tukuma virziena pasažierus. Mājīgā zvaigžņu gaisma redzama arī no ārpuses, tā iepriecinot ne tikai vilcienā braucošos, bet arī iedzīvotājus, kuru teritoriju šķērso sliežu ceļš.

Šī nav pirmā reize, kad Baltijas valstīs notiek tamlīdzīgs projekts. Pagājušajā gadā IKEA izrotāja trīs daudzdzīvokļu namus Baltijas valstu galvaspilsētu centros, bet šogad mērķis ir nest gaismu vēl plašākam cilvēku lokam. Visu pirmssvētku laiku mirdzošās IKEA zvaigznes vadīs un iedvesmos cilvēkus trīs lielāko Lietuvas pilsētu autoostās, dzelzceļa stacijā Tallinā un elektrovilcienā Latvijā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!