Arī šoziem Ogres slimnīcā pacienti būs gan paēduši, gan siltumā

[ A+ ] /[ A- ]

Arī šoziem Ogres slimnīcā pacienti būs gan paēduši, gan siltumā

Dzintra Dzene

Latvijas slimnīcu biedrības pārstāvji publiskajā telpā pauduši bažas, ka līdz ar energoresursu sadārdzinājumu, lai spētu izdzīvot, slimnīcām var nākties pieņemt dažādus nepopulārus lēmumus, gan pārejot uz pacientu divreizēju ēdināšanu, gan samazinot gaisa temperatūru iekštelpās. SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs mierina – Ogres slimnīcas pacienti arī šoziem būs gan paēduši, gan siltumā.

Pašreiz par pacienta trīsreizēju ēdināšanu valsts maksā trīs ar pusi eiro, kas, ņemot vērā šā brīža cenu kāpumu, ir krietni par maz, tāpēc arī vairākas medicīnas iestādes apsver iespēju atteikties no pacientu trīsreizējas ēdināšanas vai arī viena no šīm ēdienreizēm pacientiem būtu jāsedz pašiem. Savukārt, lai taupītu energoresursus, medicīnas iestādes apsver iespēju gaisa temperatūru iekštelpās uzturēt tikai ap + 160 C.

D.Širovs norāda, ka uztraukumam nav pamata – Ogres slimnīcā tā nebūs. «Mēs, protams, saprotam, ka par trīs ar pusi eiro nav iespējams nodrošināt pacientu trīsreizēju ēdināšanu, ja vēl šajā summā jāierēķina arī virtuves darbinieku algas, apkures, elektrības izmaksas, kas, nenoliedzami, ir pieaugušas. Tas, protams, ir sarunas vērts temats, lai šos tarifus mainītu, bet, ņemot vērā, ka slimnīcas tomēr pelna, baidīt sabiedrību ir nekorekti. Arī mēs esam par tarifu pārskatīšanu, bet šādus krasus mērus nepielietosim. Kā jau minēju, mūsu ambulatorais sektors ir pelnošāks, un no tā gūto finansējumu pārvirzīsim slimnīcas pacientiem, tāpēc viņi šoziem nekādu starpību nejutīs. Uzskatu, ka valsts attieksme šajā jautājumā tomēr nav pareiza – ja mums nebūtu šīs pelnošākās blakus sfēras – ambulatorā sektora, tad izdzīvot būtu grūti.

Kas attiecas uz siltumapgādi, mūsu slimnīcā gaisa temperatūra nebūs jāregulē uz +16 grādiem, apkuri nodrošināsim tāpat kā iepriekš, bet, protams, ceram, ka valsts to kompensēs, jo kurināmā cenas ir ievērojami augušas. Piemēram, malkai cena pieaugusi divas ar pusi reizes. Neraugoties uz to, visas nojumes ar malku pildās tāpat kā citus gadus gan slimnīcā, gan pansionātā, un līdz rudenim malkas krājumi nākamajai ziemai būs sagādāti. Vasarā ūdeni sildījām ar granulām, kuru cena arī ir palielinājusies vairāk nekā uz pusi. Protams, elektroenerģija jātaupa, tāpēc virsmāsām dots uzdevums raudzīt, lai gaiteņos un palīgtelpās nedegtu nevajadzīgs apgaismojums. Paši veiksim arī savu elektrotīklu auditu, lai noteiktu, kur ir lielākie patēriņi, un meklētu iespējas samazināt izmaksas. Nākamā ziema būs ar lieliem izaicinājumiem, bet mēs tiem esam gatavi.

Domājam arī par to, lai piesaistītu jaunus speciālistus, bijām izsludinājuši stipendiju konkursu, lai cilvēki varētu apgūt rentgena asistenta pienākumus. Četrus kandidātus atzinām par tam piemērotiem un ar visiem četriem slēdzam līgumus. Kas attiecas uz valsts kvotām, tās šobrīd ir pietiekamas, reizēm vienīgais ierobežojošais faktors ir personāls un kapacitāte.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!