Ārkārtējā situācija būvdarbus Ogres novadā nav aizkavējusi

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Ogres novada pašvaldības arhīva Ogres Centrālās bibliotēkas ēkas būvniecību plānots pabeigt līdz nākamā gada pavasarim.

Ārkārtējā situācija būvdarbus Ogres novadā nav aizkavējusi

Dzintra Dzene

Neraugoties uz valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, kas ilgst jau vairāk nekā mēnesi, Ogres novadā turpinās iepriekš uzsāktie būvdarbi. Ogres novada pašvaldības domes aprīļa komiteju sēdes informatīvajā daļā pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis atzina, ka būvdarbi noris saskaņā ar iepriekš noteiktajiem grafikiem, lai gan visos objektos būvniekiem tas ir liels izaicinājums – jāievēro dažādi papildus drošības pasākumi, tostarp iespēju robežās distancēšanās, laikus jādomā par materiālu piegādi un būvniecības sanāksmes jāorganizē attālināti.

Jau pirms Lieldienām, lai gan bez svinībām, vien ar simbolisku vainaga novietošanu, nosvinēti topošās elektronisko sistēmu ražošanas ēkas Ogrē, Akmeņu ielā 74, spāru svētki. Tas nozīmē, ka objektā pabeigta jumta nesošā konstrukcija un smagākie darbi – ēkas un konstruktīvo elementu pamatu izbūve.

 

Ražošanas ēku plānots izbūvēt līdz augustam

Izbūvētas arī apakšzemes komunikācijas, kāpņu telpas un ēkas metāla karkass. Pabeigta ārsienu, mūrēto iekšsienu, jumta un logu konstrukcija izbūve. Turpinās iekšdarbi, tostarp grīdu betonēšana, kā arī uzsākti sagatavošanās darbi teritorijas labiekārtošanai un asfaltēšanai.

«OVV» jau rakstīja, ka ar atklātas izsoles palīdzību ražošanas ēkas nomas tiesības pērn ieguva SIA «Quality Jobs». Atbilstoši projekta īstenošanas nosacījumiem, nomnieks ražošanas ēkā pēc tās izbūves ieguldīs vienu miljonu eiro nefinanšu investīciju un izveidos 120 jaunas darba vietas. Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzīst, ka, ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī, tas būs ļoti nepieciešams gan iedzīvotājiem, gan pašvaldības ekonomikas uzlabošanai kopumā. Tiks sakārtota arī vide pilsētas industriālajā teritorijā, tādējādi ievērojami uzlabosies pilsētvide kopumā.

Būvdarbus veic SIA «Arčers», šobrīd aizkavēšanās ar materiālu piegādi nav, un darbus plānots pabeigt līdz šī gada augustam.

 

Turpinās OCB pamatu betonēšana

Atbilstoši laika grafikam notiek arī šā gada martā uzsāktā Ogres Centrālās bibliotēkas (OCB) jaunās ēkas būvniecība, neraugoties uz to, ka pašreizējos apstākļos šajā objektā, kur būvniecības teritorija ir maza un blīva, rodas zināmas neērtības ar materiālu uzglabāšanu, būvniecības tehnikas pārvietošanos un darbinieku distancēšanos. Šobrīd nav aizkavēšanās arī ar materiālu piegādi, kas pasūtīti Itālijā un Vācijā. Būvobjektā atbrīvota vieta jaunbūvei, nojaucot veco ēku, kā arī izbūvēta lielākā daļa ārējo inženiertīklu un iesākta pamatu betonēšana, kas turpinās arī šomēnes. Jau maijā paredzēts uzsākt ēkas virszemes konstrukciju izbūvi.

Jaunā OCB ēka būs moderna, ar maksimāli zemu resursu patēriņu apkurei un ventilācijai, ar zemu elektroenerģijas patēriņu. Ēkā atradīsies ne vien OCB, bet arī Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļa.

Būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību publiskā iepirkuma rezultātā pašvaldība ir uzticējusi SIA «RERE Būve». Jaunās ēkas būvniecību plānots pabeigt līdz nākamā gada pavasarim.

 

Tuneļa izbūves grafiks apsteigts par diviem mēnešiem

P.Špakovskis norāda, ka, pateicoties būvniecības darbiem labvēlīgiem laika apstākļiem, par aptuveni diviem mēnešiem ir izdevies apsteigt sākotnēji noteikto laika grafiku gājēju tuneļa izbūvei zem dzelzceļa Ogrē, kas savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu.

Līdz šim pārbūvēti inženiertīkli, vidējā sprieguma 20 kV kabeļlīnija un elektronisko sakaru kabeļlīnijas, bet Skolas ielas pusē – ārējie siltumtīkli. Tāpat būvniecības vajadzībām demontēti atsevišķi sliežu ceļi, tajā pat laikā nodrošinot vilcienu kustības nepārtrauktību.

Paralēli inženiertehniskajiem darbiem norit arī paša tuneļa izbūve zem sliežu ceļiem – pamatu būvniecība, sienu un pārseguma plātņu stiegrošana, kā arī veikti sagatavošanās darbi kāpņu un lifta izbūvei no Mālkalnes ielas puses.

Saskaņā ar projektu gājēju tunelis atradīsies zem sliežu ceļiem, un tam būs divas ar liftiem aprīkotas ieejas, lai nodrošinātu ērtu un drošu pārvietošanos cilvēkiem ar ierobežotām kustību spējām, kā arī ģimenēm ar ratiņiem. Tuneļa izbūvē tiek izmantots monolīta dzelzsbetons, mākslīgā akmens plāksnes, savukārt ieejas kāpnes paredzēts veidot no masīva granītakmens. Tuneļa abos galos esošo liftu sienas būs no caurspīdīga stiklojuma, bet durvīm plānota automātiska atvēršanās un aizvēršanās sistēma.

Būvniecības darbus veic pilnsabiedrība «BMGS – Viadukts», ar kuru noslēgtais līgums paredz, ka gājēju tunelis ekspluatācijā jāpieņem šī gada 20.novembrī.

Ogres pilsētā projekta «Viedo tehnoloģiju ieviešana Ogres pilsētas apgaismojuma sistēmā» ietvaros uzsākta arī ielu apgaismojuma izbūve.

 

Ogresgalā top brīvdabas skatuve

Ogresgalā uzsākta gājēju celiņu izbūve – demontēts asfaltbetona segums, virsma tiek gatavota celiņu izbūvei. Tāpat uzsākta laukuma pie Ogresgala Tautas nama labiekārtošana, būvējot brīvdabas skatuvi, atjaunojot piebraucamā ceļa un stāvlaukuma segumu, kā arī izbūvējot gājēju ietvi.

Skatuves būvniecības darbus veic SIA «EDIFICO», un marta nogalē uzsākti darbi pie skrūvpāļu skrūvēšanas. Savukārt Ogresgala pagasta pārvaldes piebraucamā ceļa un stāvlaukuma seguma atjaunošanu un gājēju celiņu izbūvi Bumbieru ielā 9 publiskā iepirkuma rezultātā veic SIA «MT Sēta», bet SIA «Imberteh» asfaltēs Ogresgala Tautas nama stāvlaukumu.

Plānots, ka līdz šā gada maija beigām visi darbi būs pabeigti. Projekts tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas ietvaros ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējumu un Ogres novada pašvaldības līdzfinansējumu.

 

Notiek iepirkumi būvdarbu veikšanai

Vēl vairāki šogad paredzētie būvniecības objekti ir iepirkuma stadijā un vērtēšanā – Skolas ielas pārbūve, trošu tilta pār Ogres upi no Indrānu ielas līdz Rūpnieku ielai izbūve, Birzgales ielas pārbūve un Suntažu pagasta autoceļa A1 pārbūve u.c.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!