Ārstēšanās slimnīcā šogad būs lētāka

[ A+ ] /[ A- ]

Lai uzlabotu valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, kopš šā gada 1.janvāra ir samazināta pacienta iemaksa par ārstēšanos slimnīcā no 13,52 eiro uz 10 eiro dienā. Spēkā stājušās vēl vairākas izmaiņas veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā.

Pacientiem ar onkoloģijas un onkohematoloģijas diagnozēm, pacientiem, kas ārstējas no atkarībām, tāpat aprūpes slimnīcu pacientiem arī turpmāk tiks piemērota samazināta pacienta iemaksa par ārstēšanos slimnīcā – 7,11 eiro dienā. No šā gada ir samazināts arī pacienta līdzmaksājums par visām valsts apmaksātajām operācijām, kas veiktas vienā stacionēšanas reizē, – no 42,69 eiro uz 31 eiro.

Lai nodrošinātu savlaicīgu palīdzības sniegšanu onkoloģisko slimību pacientiem, 1.janvārī stājās spēkā nosacījums, ka pirmā onkologa vai hematologa konsultācija pacientam ir jānodrošina ne vēlāk kā 10 darba dienu laikā no brīža, kad pacients vērsies ārstniecības iestādē. Pirmās onkologa konsultācijas saņemšanai nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums.

Informāciju par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem iedzīvotāji var saņemt, zvanot uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 (darba dienās no pulksten 8.30 līdz pulksten 17.00) vai rakstot uz e –pasta adresi: info@vmnvd.gov.lv.