Ārsts Dins Sumerags: «Lai pārtrauktu vīrusa izplatības ķēdes, ir jāpaliek mājās!»

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no D.Sumeraga personiskā arhīva «Ja ieturat divu metru distanci vai lietojat sejas masku, infekcijas risks ir minimāls,» saka lielvārdietis Dins Sumerags.

Ārsts Dins Sumerags: «Lai pārtrauktu vīrusa izplatības ķēdes, ir jāpaliek mājās

Marta Poga

Pēc pavasarīgajiem laika apstākļiem aizvadītās nedēļas nogalē, kas tā vien mudināja doties ārpus mājas, sociālajā vietnē facebook.com savās pārdomās dalījies Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ārsts, lielvārdietis Dins Sumerags. «OVV» aicina ieklausīties viņa teiktajā un pats svarīgākais – izdarīt secinājumus!

«Vakar, caurbraucot Rīgai, novēroju vienu sporta spēļu laukumu ar lielu daudzumu sapulcējušos cilvēku, arī vienā lielveikalā nekas neliecināja par karantīnu. Distances neievērošana, arī uz ielas piektdienas vakara ikdienas rosība. Man prātā ienāca filma «Terminātors», kur pirms galvenā sižeta tiek attēlota ikdienas dzīve un nekas neliecina par turpmāko lietu attīstību.

Ja mēs slimnīcā katru cilvēku, kurš ienāk, uzskatām par potenciālu vīrusa izplatītāju, tad jums ikdienā jāuzvedas tāpat, jo vīruss tikko sācis izplatīties mūsu populācijā. Ja jūs zinātu, cik nopietni tam gatavojas slimnīcas! Jums jārīkojas līdzīgi, jo tikai kopējiem spēkiem mēs spēsim to apturēt. Itālijā tikai vakar nomira 900 cilvēku, kas ir vairākas brigādes, ja mēs runājam militārā terminoloģijā, un pasaulē mirst virs 3000 cilvēku vienā dienā. Jā, tas ir karš.

Pulcējoties kopā pašlaik, Jūs potenciāli izsējat vīrusu, tas ir, Jums pašiem tuvu cilvēku aiziešanu. Ja ieturat divu metru distanci vai lietojat sejas masku, infekcijas risks ir minimāls. Ja vienam cilvēkam ir maska, un pretī ir otrs ar sejas masku, un Jūs netuvojaties vairāk par pusmetru, infekcijas izplatīšanās praktiski nav iespējama, jo vīruss izplatās gaisa pilienu un kontakta ceļā.

Pirmās pazīmes ir ožas zudums un garšas traucējumi, kā arī respiratorās (elpošanas) sistēmas saslimšana. Uzturā jālieto daudz šķidruma, jo pirmā palīdzība pie jebkura vīrusa ir rehidratācija – liela šķidruma daudzuma uzņemšana, parasti cilvēkam dienā jāizdzer astoņas glāzes jeb divi līdz divi ar pusi litri dienā. Uzturam jābūt bagātam ar Cvitamīnu, jālieto augļi un dārzeņi un galvenais – ievērot karantīnu! Lai pārtrauktu vīrusa izplatības ķēdes, ir jāpaliek mājās. Šis būs savstarpējās palīdzības laiks, kopā mēs uzvarēsim!»

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!