Arvīds Berķis: «Zinu, ka Freimis ir kopā ar mums»

[ A+ ] /[ A- ]

{jcomments on}Ķeguma grupa «Blitze» izpilda dziesmu «Hop» «Eirodziesma 2011» pirmajā pusfinālā. Konkursā var startēt sešu cilvēku sastāvā, tāpēc talkā pieaicinātas divas bekvokālistes. Grupas sastāvs: Aldis Zaļūksnis (pirmais no kreisās), Arnis Grīnbergs, Arvīds Berķis (priekšplānā ar mikrofonu) un Kārlis Paukšte (pie bungām).

«OVV» jau ziņoja, ka konkursa «Eirodziesma 2011» pirmajā pusfinālā ar Mārtiņa Freimaņa pēdējo sacerēto dziesmu «Hop» startēja grupa no Ķeguma «Blitze», iegūstot vislielāko skatītāju atbalstu un iekļūstot konkursa finālā, kas 26. februārī notiks Ventspilī. Dziesma, kura uzvarēs finālā, šogad Latviju pārstāvēs Eirovīzijā. Kāpēc lai tā nebūtu ķegumiešu lielā iespēja?

 

Sarunā ar «OVV» grupas solists un līderis Arvīds pastāstīja: ««Blitzes» pirmsākumi meklējami pirms kādiem sešiem gadiem, kad tolaik, mācoties vienā skolā [Ķeguma Komercnovirziena vidusskolā – aut.], bija iepazinušies un jau kādu laiku draudzējās divi jaunieši – Arvīds Berķis un Arnis Grīnbergs. Nedaudz vēlāk mūsu kolektīvam pievienojās vēl viens puisis – tobrīd jau skolas absolvents – bijušais Arņa klasesbiedrs Kārlis Paukšte. Mūsu spēlētās mūzikas stils – pop un pop rock. Sākumā saukta «Jaunā Blice» jeb «NewBand», laika gaitā grupa pārtapa par «Blitze», bet līdz tam grupas sastāvs mainījies bieži un vienubrīd tā gandrīz vai izjukusi. Tomēr ik pa laikam rasts kāds jauns atspēriena punkts, nekur nezuda vēlme nodarboties ar mūziku, tāpēc viss turpinājās. Par grupas stūrakmeņiem uzskatāma tās dalībnieku draudzība un prieks par to, ko dari, jo, ja tā nebūs, tad nekas nesanāks. Varbūt tieši tas «Blitzi» aizvedis tik tālu, kur esam tagad.»

«Tagad grupā «Blitze» esam četri,» turpina Arvīds. Pats viņš ir ne tikai solists, bet arī spēlē ģitāru. Kopš bērnības ilgs laiks pavadīts pie plašu atskaņotāja un radio, kas jau tad lika noprast, ka mūzika ir tā, bez kuras viņš vienkārši nevarētu. Mūzikas prasmes apguvis pašmācības ceļā. Arvīds piedalījies daudz un dažādos konkursos, tostarp «Jaunās zvaigznes» un «Dziesma manai paaudzei» (abos ar panākumiem), kā arī vēl daudzos citos pasākumos. Izrādās, Arvīds ne tikai dzied un spēlē, bet arī sacer gan dziesmu mūziku, gan vārdus: «Pats nesen sāku rakstīt gan mūziku, gan vārdus – tie nenāk viegli, bet kad atnāk, tad ir gan ko likt uz lapas, gan arī iedziedāt un iespēlēt.»

Arnis Grīnbergs (basģitāra) – savulaik pabeidzis mūzikas skolu, kur spēlēja sitamos instrumentus, taču jau ilgāku laiku pievērsies ģitāras spēlei. Šobrīd Arnis ir labi pazīstams arī kā dīdžejs (Arnis Gee, iepriekš – Dj Dakko), lai gan pēdējā laikā vairāk laika velta grupai. Kārlis Paukšte (sitamie instrumenti) – ar labiem panākumiem pabeidzis sitamo instrumentu klasi mūzikas skolā un turpina mācīties tālāk. Arnis ar lielu entuziasmu darbojas orķestrī, kā arī vairākos citos kolektīvos. Vēl grupas sastāvā ir mūzikas producētājs un aranžētājs Aldis Zaļūksnis, saukts par Midi, kuram ir ārkārtīgi liela nozīme «Blitzē». Viņš arī muzicē – spēlē ģitāru.

Par savu sadarbību ar Mārtiņu Freimani Arvīds atklāja, lūk, ko: «Ar Freimi iepazināmies visai nejauši vienā jauno izpildītāju konkursā «Jaunās Zvaigznes», kur biju ticis līdz finālam un izpildīju savu pirmo paša sarakstīto dziesmu «Laiks». Freimis bija mans labs draugs un daudz ko iemācījis un palīdzējis. Mūsu sadarbība sākās, kad kopā uzrakstījām dziesmu «Bibliotekārs», kas ir pirmais «Blitzes» singls. Mūzikas autors biju es, bet tā jau trīs gadus skanēja bez vārdiem. Kad sadomājām ar Freimi kaut ko uztaisīt kopā, viņš sacerēja vārdus, un tā radās patiess stāsts lietainā vasaras dienā. Jau pašā sākumā, kad rakstījām «Bibliotekāram» vārdus, Freimis man jautāja: «Arvīd, ko tu ārā redzi?» Es viņam atbildēju: «Līst…» Freimis: «Nē, es jautāju, ko tu redzi?» Es atbildēju: «Peļķēs burbuļi plīst.» Tā iesākās dziesma – viens, divi…»

Par gaidāmo «Eirodziesmas 2011» finālu Arvīds teic: «Savas izredzes vērtējam neviennozīmīgi – kā Latvija lems, tā būs… Zinu, ka Freimis pat tagad ir kopā ar mums, tas, nenoliedzami, ļoti palīdz. Tāpēc domājam sevi parādīt no labākās puses, lai pašiem būtu prieks un viņam arī. Ja mums tas izdosies, ticam, ka arī klausītāji mūs sadzirdēs.»

Lai vai kā «Blitzei» veiktos «Eirodziesmas 2011» finālā, konkurss ir tikai viens no atskaites punktiem, pēc kura atkal turpināsies radošais process. Esam uzsākuši darbu pie vairākām jaunām dziesmām. Protams, ka šomēnes esam pilnībā atdevušies Eirovīzijai, bet pēc 26. februāra noteikti pabeigsim kādu no iesāktajām dziesmām, lai izdotu savu nākamo singlu. Strādājam arī pie savas koncertprogrammas gan pilnā skanējumā, gan akustiskā. Vēl daudz kas ir saplānots, bet tam visam nepieciešams laiks. Lai kaut kas (un vienalga, kas tas būtu) izdotos kvalitatīvi, nevajag steigties, jo steiga daudz ko var sabojāt…,» sarunas noslēgumā uzsvēra Arvīds Berķis.

Grupas “Blitze” izpildītā dziesma “Hop”

Līgas Vilks foto