Atbalsts arī latviešu karavīriem un viņu ģimenēm

[ A+ ] /[ A- ]

Vispirms vēlos pateikties visiem Ogres iedzīvotājiem, kuri atsaucās aicinājumam un ziedoja kancelejas piederumus Afganistānas skolēniem.

Kaut arī netrūka birokrātisku šķēršļu, šī gada augustā mēs veiksmīgi ar palīdzības kravu nokļuvām Afganistānā. Tā kā pa šo laiku situācija šajā valstī atkal bija mainījusies, nevarējām bez apdraudējuma dzīvībai nogādāt saziedoto kravu tajā skolā, kurai sākotnēji kancelejas piederumi bija vākti. Izvēlējāmies nabadzīgu meiteņu skolu Farjabas provincē pie Maimanas pilsētas – daļēji tāpēc, ka tur dislocēti mūsu karavīri.

Maimanas pilsētā ir aptuveni 70 000 iedzīvotāju. Lielākā daļa Latvijas karavīru izvietoti vienā bāzē ar Norvēģijas karavīriem Farjabas provincē pašas Afganistānas ziemeļrietumos pie robežas ar Turkmenistānu.

Uzturot labas attiecības ar vietējo pašvaldību, var palielināt to iespējamību, ka mūsu karavīri sveiki un veseli atgriezīsies mājās. Pašlaik no 177 Afganistānā esošajiem karavīriem Maimanas pilsētā atrodas 130, un 15 no tiem ir Ogres novada iedzīvotāji. Nav jau runa tikai par karavīriem, arī par viņu mātēm, tēviem, brāļiem, māsām, sievām un bērniem, kas savējos ļoti gaida atgriežamies. Varbūt jūsu ziedotā un uzdāvinātā pildspalva vai burtnīca nonāks kāda zemnieka mājās, kurš, redzot uz ceļa uzstādītu improvizētu spridzekli, pabrīdinās par to mūsu karavīrus un tādā veidā glābs daudzas dzīvības un novērsīs nelaimes ienākšanu daudzās Latvijas ģimenēs. Karavīrs neizvēlas savu dienesta vietu, viņu turp vienkārši nosūta valsts vai politiķi. Savukārt politiķus ievēlam mēs paši, tāpēc gribu uzsvērt, ka šeit nav ne lielu, ne mazu darbu.

Maimanas pilsētas mērs izteicis vēlēšanos apciemot Ogres pilsētu. Latvijas Ārlietu ministrija un Aizsardzības ministrija ir izteikušas atbalstu šim projektam.