Atbrauc ciemos, bet nemāk uzvesties

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldības policijā informē, ka Ogres pilsētas svētki kopumā aizritējuši mierīgi, ja vien neskaita pāris starpgadījumus. Daži pilsētas viesi, atbraucot ciemos, nav pratuši pienācīgi uzvesties un pēc dzēruma izgulēšanas atskurbtuves istabā mājup devušies ar administratīvā pārkāpuma protokolu kabatā.

26.augustā ap pulksten 17.35 pašvaldības policisti saņēma izsaukumu uz autostāvvietu pie Ogres dzelzceļa stacijas Skolas ielā 1A, kur iedzīvotāji bija pamanījuši kādu manāmi iereibušu puskailu sievieti. Likumsargu acīm patiesi pavērās visai nepiedienīgs skats. Proti, pie stacijas sēdēja sieviete ar pilnībā atpogātu kleitu, un viņai laiku kavēja vīrietis ar atpogātu bikšu priekšu. Laikam jau lieki piebilst, ka savdabīgais pārītis bija krietnā alkohola reibumā. Līdz aizturēšanas brīdim daiļā dzimuma pārstāve vēl paguva nokārtot dabiskās vajadzības zālienā netālu no stacijas tualetes.

Policijas iecirknī noskaidrots, ka abi Ogrē ieradušies no Krapes, kur dzīvo vienā mājā. Vīrietis dzimis 1984.gadā un viņam konstatēts 3,23 promiles stiprs alkohola reibums. 1968.gadā dzimusī sieviete savu pavadoni pat bija nedaudz pārspējusi – viņai konstatēts 3,25 promiles stiprs alkohola reibums. Pārītis nakti pārlaida atskurbšanas istabā, katrs, protams, savā un no rīta kā piemiņu no viesošanās novada centrā līdzi aizveda administratīvā pārkāpuma protokolu par atrašanos sabiedriskā vietā tādā alkohola reibumā, kas aizskar apkārtējo cieņu.

Nakti atskurbšanas istabā nācās pārlaist vēl kādam Krapes pagasta iedzīvotājam, kurš 27.augusta naktī streipuļoja pa ielas braucamo daļu Ogresgala pagastā. 1967.gadā dzimušajam vīrietim konstatēts 2,87 promiles stiprs alkohola reibums. Par analoģisku pārkāpumu viņš jau bijis aizturēts 21.augustā. Šajā, tāpat kā iepriekš minētajā, gadījumā par soda apmēru lems novada Administratīvā komisija. Bet diviem citiem Ogres viesiem būs jādodas arī uz tiesu.

28.augustā ap pulksten 17.05, kad pie Ogres Kultūras centra notika spēka vīru sacensības, divi iereibuši vīrieši, kurus savā auto veda sieviete, par varītēm vēlējās ar mašīnu piebraukt pie veikala «Elvi» kafejnīcas. Likumsargu skaidrojumi, ka notiek pasākums un tas nav iespējams, viņus neapmierināja. Viens no vīriešiem turpat uz ielas policistu klātbūtnē atļāvās lietot alkoholiskos dzērienus un spļaut zemē saulespuķu sēkliņas. Aizrādījumi, ka tie Ogres novadā ir administratīvi sodāmi pārkāpumi, vīriešus neatvēsināja, un viņi turpināja uzvesties izaicinoši, atsakoties nosaukt savus personas datus. Likumsargiem nekas cits neatlika, kā abus vīriešus, kas, tā teikt, paši bija uzprasījušies, vest uz iecirkni, kur galu galā tika noskaidrots, ka bravurīgākais vīrietis dzimis 1986.gadā un Ogrē ieradies no Neretas pagasta. Vīrietim konstatēts 3,55 promiles stiprs alkohola reibums. Savukārt otrs, 1984.gadā dzimušais, 1,43 promile stiprā reibumā esošais vīrietis ir Ikšķiles novada iedzīvotājs. Abiem sastādīts protokols par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām. Šajā gadījumā par soda apmēru lems tiesa. Pilsētas viesiem būs jāierodas arī novada Administratīvajā komisijā, lai atbildētu par apkārtnes piemēslošanu. Ikšķilietis devās mājup, bet viesim no Neretas naktsmājas tika nodrošinātas atskurbšanas telpā.