Atklāj Ogres rajona slimnīcas jauno korpusu

[ A+ ] /[ A- ]

Piektdien, 15.aprīlī, piedaloties Veselības ministram Jurim Bārzdiņam, Ogres rajona slimnīcas kolektīvam un daudzajiem viesiem, svinīgi tika atklāts sen gaidītais jaunais slimnīcas korpuss, kura tapšanā ieguldīti 1,7 miljoni latu no bijušā rajona padomes budžeta un 1,3 miljoni latu Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums.

«Pēc etiķetes uz šādu objektu svinīgu atklāšanu mēdz lūgt vismaz pāris nedēļas iepriekš, bet mums tas notika ļoti ātri. Šodien ballēsimies, bet jau rīt no rīta jaunajā korpusā sāksim izvietot pacientus, kuru vecajās nodaļās šobrīd ir tik daudz, ka guļ pat gaiteņos, tāpēc gaidīt nevar,» uzrunājot viesus sacīja SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs.

Veselības ministrs piekrīt – Ogrē slimnīcai jābūt!

«Ogres slimnīca ir, bija un arī nākotnē būs stabila vērtība. Dainis Širovs šajā projektā ir ielicis sirdi, un es domāju, ka šī investīcija būs veiksmīga. Vēl pirms četriem mēnešiem pats biju Liepājas slimnīcas vadītājs, tāpēc ļoti labi saprotu šā brīža nozīmīgumu un zinu, cik liels darbs jāiegulda, lai šādus projektus uzsāktu un novestu līdz galam. Šobrīd valstī ir arī ļoti svarīgi, lai maksimāli efektīvi tiktu izmantoti Eiropas līdzekļi, un šī slimnīca tam ir labs piemērs. Saprotu un redzu, ka Ogres slimnīca ir gatava mainīgajai videi, kādā šobrīd atrodas valsts un veselības aprūpes sistēma,» sacīja J.Bārzdiņš, piebilstot, ka ir svarīgi, lai stacionārs ogrēniešiem un tās apkārtnē dzīvojošajiem būtu pieejams 24 stundas diennaktī. Līdztekus tajā pašā laikā jāattīsta arī ambulatorie pakalpojumi, ģimenes ārstu institūcija, lai slimnīcās nonāktu pēc iespējas mazāk pacientu. Ministrs uzteica Ogres slimnīcas darbības attīstību, slimnīcā integrējot sociālo palīdzību – izveidojot pansionātu.

Samazināsies uzturēšanas izmaksas

Atzinības un pateicības vārdus par paveikto darbu slimnīcas vadībai un darbiniekiem teica kolēģi, sadarbības partneri un arī četru novadu – Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma – pašvaldību vadītāji, kuri atzina, ka, nenoliedzami, slimnīca ir īstajās rokās, jo ik uz soļa jūtams saimnieka tvēriens. Savukārt D.Širovs norādīja, ka nosaukums «Ogres rajona slimnīca» saglabāts apzināti, jo, lai gan rajona vairs nav, slimnīcas īstie saimnieki ir visas četras pašvaldības, ar kurām mediķiem ir ļoti laba sadarbība un vienmēr tiek saņemts nepieciešamais atbalsts.

D.Širovs pateicās arī savam kolektīvam un it īpaši galvenajam ārstam Jānim Tropam, cilvēkam ar milzīgu darba pieredzi un zināšanām, kurš nepaguris joprojām rūpējas, lai vienlīdz labi justos gan pacienti, gan arī personāls. Valdes priekšsēdētājs solīja, ka, neraugoties uz krīzi valstī, samazinoties triju ēku uzturēšanas izmaksām, tiks meklēta iespēja paaugstināt mediķu atalgojumu, kas ļaus noturēt esošos un piesaistīt jaunus kvalificētus speciālistus. Nenoliedzami, atrasties jaunajās telpās daudz patīkamāk būs ne vien mediķiem, bet arī pacientiem.

Poliklīniku pārcels tuvāko mēnešu laikā

Jaunais slimnīcas korpuss, kura kopējā platība ir 4600 kvadrātmetru, savienots ar veco, kur šobrīd vēl atrodas ķirurģijas un terapijas nodaļa. Pēc abu iepriekš minēto nodaļu pārcelšanas uz jauno ēku slimnīcas pirmajā stāvā būs poliklīnika. Vecajā korpusā izvietos laboratoriju, fizioterapijas, stomatoloģijas un ginekoloģijas kabinetus. Tur atradīsies arī ģimenes ārstu prakses. D.Širovs prognozē, ka poliklīnikas pārcelšana varētu notikt divu tuvāko mēnešu laikā, tiklīdz ķirurģijas un terapijas nodaļa atbrīvos telpas, un tās varēs nedaudz «uzfrišināt». Par izmaiņām iedzīvotāji tiks laikus informēti. Ķirurģijas un traumatoloģijas nodaļa turpmāk atradīsies jaunā korpusa otrajā stāvā, bet trešajā un ceturtajā stāvā būs terapijas, neiroloģijas un bērnu nodaļa. Katrā nodaļu stāvā varēs izvietot 38 pacientus.  Jaunā korpusa augšstāvā būs administrācijas telpas, bet ēkas pagrabstāvā jeb cokolā – poliklīnikas un slimnīcas centrālā aptieka, tehniskais dienests, ūdens sadales mezgli, centrālās sterilizācijas telpas, kā arī citas tehniskās telpas, noliktavas un arhīvi. Līdz ar to visi medicīniskie pakalpojumi būs pieejami vienviet, nevis trijās ēkās, kā līdz šim. Ērtāk būs gan pacientiem, gan personālam, nemaz nerunājot par līdzekļu ekonomiju, kāda rodas šādas optimizācijas rezultātā.

Slimnīcas galvenais ārsts J.Trops atzīst, ka, turpinoties jaunā korpusa apgūšanai, pacientiem būs jārēķinās ar īslaicīgām neērtībām, taču mediķi cer uz iedzīvotāju sapratni. Visu nepieciešamo informāciju var saņemt, zvanot uzņemšanas nodaļai pa tālruni – 65024450, poliklīnikas reģistratūrai – 65024552 vai administrācijai – 65046161.

Gluži kā privātklīnikā

Iekārtojot jauno slimnīcu, domāts arī par estētiku. Sadarbībā ar Ogres Vēstures un mākslas muzeju poliklīnikas uzgaidāmās telpas grezno Ogres vēsturisko foto galerija. Dažādās slimnīcas vietās izvietoti dekoratīvi akmens tēli, un, kā smaidot atzīst D.Širovs, daudzu sveicēju dāvātie puķu podi ļaus slimnīcai kļūt par vienu no zaļākajām medicīnas iestādēm Latvijā. Mājīgajās palātās, kur nav vairāk par četrām vietām, katrā ir dušas kabīne, sanitārais mezgls un TV pieslēgums. Pacienti varēs justies gluži kā modernā privātklīnikā. Ērtību labad ierīkots ne vien pacientu lifts, bet arī speciāls lifts ēdienu piegādei nodaļās, kā arī gaiša un ērta telpa, kur pacienti varēs netraucēti tikties ar viesiem. Slimnīcā ierīkota arī videonovērošanas sistēma ar 22 videokamerām, kas ļaus labāk kontrolēt pacientus un medicīnas personāla darba kvalitāti, izveidota vienota digitāla sistēma pacientu ērtākai uzskaitei un informācijas apmaiņai starp nodaļām un speciālistiem.

Slimnīcai arī mācītāju svētība

Sākot darbu jaunajam slimnīcas korpusam, liels ieguvējs būs arī Ogres pansionāts, kas atrodas bijušajā slimnīcas ēkā Turkalnes ielā. Šajā ēkā šobrīd vēl ir slimnīcas bērnu nodaļa, kurai pārceļoties uz jauno korpusu, atbrīvosies vieta aptuveni 30 pansionāta iemītniekiem.

Neilgi pirms jaunā slimnīcas korpusa oficiālās atklāšanas tam savu svētību deva triju konfesiju – katoļu, luterāņu un baptistu – mācītāji. Arī «OVV» jaunajai un skaistajai slimnīcai novēl labestīgu gaisotni, auru un, protams, ar Veselības ministrijas atbalstu ilgu mūžu, jo slimnīca ir tā vieta, kurā neviens nevēlas nokļūt, bet reti kurš bez tās var iztikt.

Jaunā korpusa atklāšana bija kupli apmeklēta.

Dzintras Dzenes foto