Atklās jauno pirmsskolas izglītības iestādi Ogrē

[ A+ ] /[ A- ]

Jaunajā bērnudārzā «Riekstiņš» paredzētas 119 vietas Ogres novada bērniem.

Ceturtdien, 7. oktobrī, pulksten 12 notiks jaunās pirmsskolas izglītības iestādes «Riekstiņš», kas atrodas Nogāzes ielā 6, Ogrē, atklāšana.

Jaunajā bērnudārzā paredzētas 119 vietas Ogres novada bērniem. Celtniecības darbus veica SIA «Orions celtniecības kompānija». PII «Riekstiņš» celtniecības darbi noritēja gadu.

PII «Riekstiņš» ir septiņas grupas, no kurām divas ir silītes grupas bērniem no 1,5 līdz 3 gadu vecumam, trīs grupas trīsgadīgiem mazuļiem, viena – četrgadīgiem un viena – 5-6gadīgiem bērniem. Katrā grupā ir telpa ģērbtuvei, kurā ierīkots ar ventilācijas sistēmu aprīkots apģērbu un apavu žāvēšanas skapis, ir gan rotaļu telpa, tualete, gan guļamtelpa, kurā arī ierīkota ventilācijas sistēma, kas veic vēdināšanas funkcijas, līdz ar to nevajadzēs virināt logus. Silītes grupās ir telpa virtuvei, jo šajās grupās bērni ēdīs uz vietas, kā arī telpa, kur vecāki varēs novietot ratiņus un citus braucamrīkus, piemēram, ragaviņas.

Atsevišķas telpas ierīkotas veļas pārzinei, kur uz vietas veļa tiks mazgāta, žāvēta, gludināta un uzglabāta. Tāpat izbūvēta plaša, labi aprīkota virtuve, kurā ēdināšanas pakalpojumus sniegs firma «Fazer Amica», maksa par ēdienu dienā – Ls 1.65. Ēdnīcā vienlaikus varēs ēst 60 bērni. Ir zāle sporta nodarbībām, kā arī ierīkots lifts.

Tāpat ir padomāts par atsevišķām telpām bērnudārza personālam un apsardzes, apraides sistēmai, kā arī logopēdam, metodiķei, medmāsiņai, lietvedei, saimniecības daļas vadītājai. Tiks izmantotas arī telpas, kas izbūvētas pagrabstāvā, kur varēs novietot velosipēdus, rotaļu laukuma inventāru, šeit būs galdnieka remontdarbnīca.

Projekta finansējuma avots ir Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) ES Struktūrfondu darbības programma «Infrastruktūra un pakalpojumi» 3.1.4.3. aktivitāte «Pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūras attīstība nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centros», valsts budžets un Ogres novada pašvaldība.

Kopējās projekta izmaksas ir Ls 1 387 963, no tiem ERAF finansējums Ls 970 589, Valsts budžeta dotācija Ls 34 256, pašvaldības līdzfinansējums un finansējums neattiecināmajām izmaksām ir Ls 383 118.

Baibas Trumekalnes foto