Atpūšoties uz ūdens, jāievēro maksimāla drošība

[ A+ ] /[ A- ]

Foto attēlam ilustratīva nozīme

Atpūšoties uz ūdens, jāievēro maksimāla drošība

Dzintra Dzene

6.jūnijā Lielvārdē, Daugavā pie Upes ielas, no ūdens motocikla, uz kura bija braukušas divas sievietes, viena sieviete nokrita un iekrita ūdenī. Par laimi, viņa tika izglābta. Uzsākta administratīvā lietvedība. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Valdis Gržibovskis aicina: dodoties baudīt ūdens priekus, ievērot maksimālu piesardzību.

Baudīt ūdens priekus noteikti nedrīkst apreibinošu vielu ietekmē, kas var radīt pārmērīgu pārliecību par savām spējām. Diemžēl arī Ogres novadā šīs vasara sezonā jau ir bijis traģisks gadījums, kad, atpūšoties uz ūdens, cilvēks zaudējis dzīvību. Nesen Lobes ezerā tika atrasts vīrietis, kurš ūdenī iekrita no laivas. Mirušajam konstatēts alkohola reibums. Arī sieviete, kura Lielvārdē nokrita no ūdens motocikla, kam radās tehniskas problēmas, bijusi, lai gan nelielā, tomēr alkohola reibumā.

V.Gržibovskis norāda, ka jebkurā situācijā pie ūdens jābūt prātīgiem, nav vērts būt pārgalvīgiem, lecot ūdenī no liela augstuma, it īpaši nepārbaudītās vietās, tāpat nav vērts arī censties kādam pierādīt savas peldēšanas spējas, piemēram, pārpeldot ezeru vai strauju upi, pat ja iepriekšējā reizē tas izdevies. Un vēl: jāatceras, ka glābšanas veste nav domāta tikai maziem bērniem – izbaudot ūdenssportu, vai tā būtu ūdensslēpošana, burāšana, izbraucieni ar ūdens motociklu, supošana vai vienkārši rāma vizināšanās ar laivu, drošībai vienmēr jābūt pirmajā vietā un nedrīkst aizmirst par glābšanas vestes uzvilkšanu, kam var būt dzīvības cena.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!