Baseins atsāks darbu, saunas šosezon nebūs

[ A+ ] /[ A- ]

Šonedēļ darbu atsāk Ogres peldbaseins «Neptūns», kas vasaras mēnešos, kā jau ierasts, bija slēgts. Peldbaseins apmeklētājiem būs pieejams katru dienu. Diemžēl šogad saunu izmantot nevarēs. 

Ogres novada pašvaldības aģentūras «Ogres komunikācijas» struktūrvienības «Neptūns» vadītājs Indulis Kalniņš skaidro, ka peldbaseins 2022./2023. gada sezonu, neraugoties uz elektroenerģijas cenu un apkures izmaksu kāpumu, uzsāks no 15. septembra. Tiesa gan, šajā sezonā darbosies tikai tvaika pirts, bet sauna nebūs pieejama, jo, kā atzīst I. Kalniņš, tā ir vislielākā elektrības ēdāja. «Protams, arī paša baseina un palīgtelpu uzturēšanai nepieciešams gana daudz elektroenerģijas, tomēr saistībā ar to biļešu cenu kāpums nav plānots. Baseina apmeklējumu cenas apstiprinātas ar Ogres novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem, kas stājās spēkā 2020. gada 1. septembrī, un tās nav tik viegli un ātri mainīt. Ar P/A «Ogres komunikācijas» maksas pakalpojumu cenrādi var iepazīties Ogres novada pašvaldības mājaslapā www.ogresnovads.lv. Minētajā cenrādī atrodama arī informācija par maksas atlaidi vai atvieglojumu Ogres novada Sociālā dienesta klientiem,» skaidro I. Kalniņš. 

 Viens individuālais baseina apmeklējums (par 60 minūtēm: 45 minūtes – baseina apmeklējums, 15 minūšu – dušas un ģērbtuves izmantošana) maksās 5,41 eiro, taču Ogres novada iedzīvotājiem, uzrādot «Ogres novadnieka» karti, paredzēta atlaide. Ar «Ogres novadnieka» karti pieaugušajiem baseina apmeklējums izmaksās 4,60 eiro, pensionāriem un invalīdiem – 3,52 eiro, bērniem līdz astoņu gadu vecumam un skolēniem – 2,60 eiro. Abonents 10 apmeklējumu reizēm – 48,68 eiro (ar «Ogres novadnieka» karti – pieaugušajiem – 41,38 eiro, pensionāriem un invalīdiem – 31,64, bērniem līdz astoņu gadu vecumam un skolēniem – 23,37 eiro). Pieejamas arī ģimenes biļetes. 

I. Kalniņš piebilst, ka, apmeklējot baseinu, iepriekšējā sezonā vajadzēja uzrādīt «Covid-19» sertifikātu. Šogad, vismaz pagaidām, jebkādi ierobežojumi ir atcelti. Gatavojoties jaunajai sezonai, baseina telpās veikti vien nelieli kosmētiskie uzlabojumi, jo nekādi lielāki remontdarbi nebija nepieciešami, tie veikti iepriekšējos gados. Neraugoties uz to, ka baseinā ir sezonas darbs, darbinieki ir nokomplektēti, turklāt pēc vasaras atgriezušies tie, kas šeit strādājuši arī iepriekšējos gados. Peldbaseins strādās katru dienu no pulksten 7 līdz pulksten 21.30 (pēdējā apmeklējuma stunda – no pulksten 20.30 līdz pulksten 21.30). Tvaika pirts darbosies pirmdienās, otrdienās, ceturtdienās, piektdienās no pulksten 18, trešdienās no pulksten 9.30, sestdienās un svētdienās – no pulksten 8. 

Struktūrvienības «Neptūns» lielā peldbaseina ietilpība ir 680 kubikmetru ūdens, bet mazā – 54 kubikmetri ūdens. Lielā peldbaseina dziļums sasniedz četru metru atzīmi. Tā uzpildīšana prasa zināmu laiku, un process jau ir sācies. Peldbaseina «Neptūns» kases tālruņa numurs – 65046800.