«Bētlemes zvaigzne» Ogrē tagad mirdz uz ūdenstorņa

[ A+ ] /[ A- ]

«Bētlemes zvaigzne» Ogrē tagad mirdz uz ūdenstorņa

Dzintra Dzene

Zvaigznes dienā, 6.janvārī, grandiozā dekorācija «Bētlemes zvaigzne», kas Ziemassvētku laikā atradās pie Ogres novada pašvaldības ēkas Ogrē, Brīvības ielā 33, devās uz savu pastāvīgo atrašanās vietu – teju deviņus stāvus – 23 metrus augsto ūdens torni kalnā aiz pašvaldības ēkas Ogrē, Zvaigžņu ielā 11. Tagad Bētlemes zvaigzne labi redzama no krietna attāluma, it īpaši vakara un nakts stundās, iegūstot jaunas aprises un simbolisko vērtību.

«OVV» jau rakstīja, ka «Bētlemes zvaigzne» ir uzņēmuma «December Design» dizainera Kristapa Štobja radītā šogad lielākā vienapjoma Ziemassvētku vides dizaina konstrukcija Baltijas valstīs.

Uzņēmuma pārstāvji informē, ka «Bētlēmes zvaigznes»  tapšanā Kristapa Štobja vadībā piedalījušies dažādu jomu un profesiju pārstāvji, vairāki dizaineri, arhitekti un būvinženieri. Grandiozās Ziemassvētku dekorācijas svars ir 2,4 tonnas, un tā veidota no vairāk nekā 66 tūkstošiem LED diožu, kas savijas vairāk nekā sešos kilometros gaismas virteņu un ir līdz šim lielākais «December Design» veidotais gaismas objekts.

 

 

 

 

 

 

«Bētlemes zvaigzne» ir viens no Ziemassvētku simboliem, saukta arī par Ziemassvētku zvaigzni. Tā raisījusi gan astronomu diskusijas, gan arī tai ir svarīga loma kristīgajā ticībā. Zvaigzne reiz iemirdzējusies debesīs, norādot trīs Austrumu gudrajiem (trīs ķēniņiem), ka Jēzus ir dzimis. Nostāsti vēsta, ka Zvaigznes dienā jeb Mazajos Ziemassvētkos, ko atzīmē 6.janvārī un kad šogad Ziemassvētku vakaru atzīmēja pareizticīgie un vecticībnieki, ķēniņi apciemojuši Jēzu.

«Pastāv leģenda, ka īpaši cilvēki dzimst zem īpašām zvaigznēm. Tās sargā un izgaismo ceļu. «Bētlemes zvaigzne» rāda virzienu uz ko tīru, skaidru un svētu. Gada tumšākajā laikā mēs visi meklējam ceļu uz gaismu, un Ogrē ikvienam ir iespēja simboliski ieraudzīt savu brīnumaino zvaigzni,» stāsta idejas autors Kristaps Štobis.

Zvaigzne spoži mirdz kopā ar citiem «December Design» veidotajiem gaismas objektiem Ogrē, arī šogad te skatāmas pagājušajos gados tapušās Ziemassvētku dekorācijas: izgaismotais pilsētas skvērs, Katrīnas I kariete, eņģeļi pie katras Ogres novada baznīcas un citas svētku rotas.

Ogres novada pašvaldības Komunikāciju nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs skaidro, ka ūdens tornis būs «Bētlēmes zvaigznes» pastāvīgā atrašanās vieta un tā kopā ar citām Ziemassvētku dekorācijām pilsētā mirdzēs vēl līdz 14.februārim, lai, tuvojoties svētku laikam gada nogalē, atkal uzmirdzētu visā krāšņumā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!