Birzgalē paplašinās atkritumu šķirošanas iespējas

[ A+ ] /[ A- ]

Birzgalē paplašinās atkritumu šķirošanas iespējas

Birzgalē, Graudu ielā (pie kaltes), uzstādīti jauni atkritumu konteineri, kuros iespējams ievietot šķirotos atkritumus, ziņo pagasta pārvalde.

Atkritumu šķirošanai ir vairāki ieguvumi: atkritumi tiek pārvērsti otrreizējās izejvielās, kas izmantojamas atkārtoti; šķirojot atkritumus, tiek taupīti dabas resursi; tiek ietaupīti finanšu resursi, jo šķirotos atkritumus savāc bez maksas, savukārt par nešķiroto atkritumu izvešanu ir jāmaksā; šķirojot sadzīves atkritumus, tiek saudzēta vide, jo, atkritumiem nonākot dabā, tiek nodarīts nopietns kaitējums ekoloģijai. Lai sāktu šķirot atkritumus, nepieciešamas tikai atsevišķas tvertnes, maisi vai jebkas cits, kur ievietot sašķirotās otrreizējās izejvielas.

Birzgales pagasta pārvalde atgādina, ka dzeltenais konteineris paredzēts plastmasai, zilais – kartonam un papīram, savukārt zaļais – stiklam. Birzgalē ir zils vai dzeltens konteineris, kurā var likt gan papīru, gan plastmasu, bet, ja rodas šaubas, kādus atkritumus ievietot konteinerā, uz katra no tiem ir uzlīmes ar instrukciju.

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!