Birzgales kapsētās realizē vides uzlabošanas projektu

[ A+ ] /[ A- ]

Birzgales kapsētās realizē vides uzlabošanas projektu

Ritvars Raits

Uzsākta pašvaldības atbalstītā projekta «Ekoloģiskās un vizuālās vides uzlabošana Birzgales kapsētās» realizācija, ziņo šī projekta vadītāja Diāna Arāja.

Birzgales pagastā ir desmit aktīvas kapsētas. Projekta kopējas izmaksas būs 3985,00 eiro. Par šo finansējumu uzņēmums IK «PP Projekti» izgatavos 24 atkritumu kastes, četrus vārtus, deviņus koka statīvus, deviņus informācijas stendus, trīs zvanu torņus, desmit plāksnes ar kapsētu nosaukumiem un 18 soliņus. Kā uzsver D.Arāja, līdz šim lielākā kapsētās apzinātā problēma ir sadzīves atkritumu izmešana to teritorijā. Visi uz kapsētām līdzi paņemtie plastmasas iepakojumi (puķu podiņi, substrāta maisiņi, svečturi, pudeles u.tml.) vienkārši tiek izmesti lapu vai zaru kaudzēs, vai pat mežā turpat netālu no savu radinieku kapu kopiņām. Patlaban situācija ar šāda veida atkritumiem tuvākajā teritorija uzskatāma par tiešām dramatisku.

Pirmās atkritumu urnas un koka statīvi jau uzstādīti. Zaru, Sauleskalna, Kalmuižas, Lāču, Aveņu, Birzgales, Dzeņu, Meža, Zizānu un Jedes kapsētās. Diāna Arāja aicina iedzīvotājus kapsētu atkritumu urnās likt visus neorganiskos atkritumus – plastmasas maisiņus, puķu podus svečturus u.tml. Kapsētās ir arī norādīta organisko atkritumu – lapu, augu atlieku – novietošanas vieta. Lūgums ievērot šo jauno kārtību, lai arī Birzgales kapsētās būtu tīra un sakopta vide!

Birzgales komunālās nodaļas darbiniekiem papildus rūpes sagādāja negaiss, kas pagājušā mēneša nogalē bija plosījies Birzgales centra kapos, Zaru kapos un Sauleskalna kapos. Visās šajās kapsētās tuvojās kapu svētki, tādēļ darba pilnas rokas, jo kapsētas bija ne tikai jāsagatavo svētkiem, bet arī jānovāc vēja lauztie un sagāztie koki. Pagājušajā nedēļā kapu sakopšanas darbi tika pabeigti, īpašu pateicību pelnījuši visi darba rūķi, kas šajos sarežģītajos apstākļos un burtiski dažās dienās spēja paveikt milzīgu darba apjomu un nodrošināt to, lai mirušo atceres pasākumu nekas neaizēno!

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!