BK «Ogre» divas reizes uzvar studentus un iekļūst pusfinālā

[ A+ ] /[ A- ]

Ritvars Raits

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfinālā iekļuvusi BK «Ogre», kas ceturtdaļfināla sērijas trešajā un ceturtajā spēlē spēja pieveikt savu pretinieci «Latvijas Universitāti». Pusfināla sērijā ogrēniešu pretiniece ir BK «Ventspils», ar kuru mūsu basketbolisti pirmo reizi spēkiem mērojās jau vakar vakarā – pēc laikraksta nodošanas tipogrāfijā.

«OVV» jau ziņoja par to, ka pēc ceturtdaļfināla sērijas starp «Ogri» un «Latvijas Universitāti» pirmajām divām spēlēm rezultāts bija neizšķirts – 1:1. Sērijas trešā spēle notika 20.aprīlī Ogrē, to labāk sāka LU basketbolisti, divarpus minūtēs izvirzoties vadībā ar 9:2. Līdz pirmās ceturtdaļas vidum ogrēnieši nespēja atrast savu spēli uzbrukumā, ko izmantoja viesi, palielinot pārsvaru līdz desmit punktiem (14:4). Ceturtdaļas otrajā pusē komandas jau bija mainītās lomās – uzbrukumā neveicās LU, bet «Ogre» pamazām atspēlējās. Izlīdzinājumu ogrēnieši panāca pusminūti pirms ceturtdaļas beigām – 15:15. Otrajā ceturtdaļā komandas cīnījās līdzvērtīgi, regulāri vadībā izvirzoties ogrēniešiem. Tā pēc četrām spēlētām minūtēm rezultāts bija 23:21, bet brīdi vēlāk viesiem padevās precīzs tālmetiens. Ar piecu punktu izrāvienu atbildēja Lauris Mizis, piespiežot pretiniekus ņemt pārtraukumu. Ceturtdaļas turpinājumā «Ogre» palielināja rezultāta starpību un pēc Andrē Vokera trīs punktu gājiena pēdējās sekundēs uzvarēja puslaikā ar rezultātu 40:30.

Trešo ceturtdaļu ar piecu punktu izrāvienu sāka «Ogre», piespiežot pretiniekus ātri ņemt pārtraukumu. LU problēmas ar mūsu komandas aizsardzības uzlaušanu nebeidzās, ļaujot mājiniekiem pietuvoties 20 punktu pārsvaram. «Ogrei» bija vairākas iespējas iegūt 20 punktu pārsvaru, bet tobrīd tās vēl palika neizmantotas. LU ceturtdaļas izskaņā atzīmējās ar daļējām sekmēm no soda metiena līnijas, tādējādi samazinot ogrēniešu pārsvaru līdz 16 punktiem (59:43). Ceturtās ceturtdaļas sākumā «Ogre» noņēma visus jautājumus no spēles gala iznākuma. Jānis Antrops ar diviem precīziem tālmetieniem sekmēja mājinieku izrāvienu un rezultāta starpība palielināšanu līdz 22 punktiem (69:47). LU pamēģināja zonas aizsardzību, bet Uģis Pinete uzreiz trāpīja tālmetienu. Rezultāta starpība līdz pat spēles beigām svārstījās ap 20 punktiem, ogrēniešiem tiekot pie pārliecinošas otrās uzvaras sērijā ar rezultātu 82:60.

Latvijas Basketbola līga, ceturtdaļfināla 3.spēle, 20.aprīlis. Sērijā 2:1:

BK «Ogre» – «Latvijas Universitāte» 82:60 (15:15, 25:15, 19:13, 23:17);

BK «Ogre»: Būmeisters 14 (10 ab), Vokers 13, Kuksiks 12, Pozņaks 10, Antrops 10, Mizis 9 (6 ab), Pinete 9, Zēbergs 2, Sirsniņš 2 (8 rp), Magone 1, Hāzners.

22.aprīlī Rīgā notikušo spēli ar sešu punktu izrāvienu sāka «Ogre», bet pēc trim spēlētām minūtēm ogrēnieši jau bija vadībā ar 8:2, sešus punktus gūstot Jānim Pozņakam. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē Rinalds Sirsniņš atzīmējās ar diviem precīziem tālmetieniem, piespiežot pretiniekus ņemt pārtraukumu (16:6). Pēc tā Pozņaks un Pinete vēl par pieciem punktiem papildināja savas komandas bagāžu, kamēr LU ar grūtībām tika pie labām punktu gūšanas iespējām. Pirmajās 10 minūtēs LU spēle uzbrukumā tā arī neparādījās, «Ogrei» izvirzoties vadībā ar 27:8. Otrās ceturtdaļas ievadā nebija pagājusi pat minūte, kad pēc Riharda Kuksika precīzā tālmetiena ar sodu LU ņēma pārtraukumu. Kuksikam neizdevās realizēt soda metienu, bet Renārs Magone izcīnīja bumbu un guva divus vieglus punktus. Pēc minūtes LU ierastie līderi jau bija atsēdināti uz rezervistu soliņa, bet būtiski spēles gaitā tas neko nemainīja, jo «Ogre» pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā. Ceturtdaļas otrajā pusē ogrēnieši turpināja regulāri doties uz groza apakšu un tur gūt gana vieglus punktus. LU basketbolisti neļāva pretiniekiem jau pirmajā puslaikā iegūt 30 punktu pārsvaru, bet cerības uz labvēlīgu iznākumu otrajā puslaikā bija visai niecīgas – 49:22.

Pēc lielā pārtraukuma LU izdevās veikt pirmo izrāvienu, atspēlējot astoņus punktus. Mājinieki palika aizsardzībā, kā arī spēja izveidot pusātros un ātros uzbrukumus, kas nesa vēlamo rezultātu. Ceturtdaļas vidū «Ogres» pārsvars bija 20 punkti. Trešās ceturtdaļas izskaņā pāris uzbrukumus realizēja Andrē Vokers, ļaujot «Ogrei» nosargāt vairāk nekā 20 punktu pārsvaru – 71:49. Pēc salīdzinoši sekmīgās trešās ceturtdaļas, ceturtajā LU basketbolistiem atkal bija problēmas ar punktu gūšanu. Pirmos izdevās gūt vien pēc četrām spēlētām minūtēm, kad rezultāta starpība atkal bija pieaugusi līdz 27 punktiem. Turpinājumā komandas punktus guva pārmaiņus, nepiespiesti aizvadot spēli līdz beigām. «Ogre» spēli noslēdza ar pārliecinošu uzvaru un iegūtu vietu LBL pusfinālā – 86:64.

Latvijas Basketbola līga, ceturtdaļfināla 4.spēle, 22.aprīlis. Sērijā 3:1:

«Latvijas Universitāte» – BK «Ogre» 64:86 (8:27, 14:22, 27:22, 15:15);

BK «Ogre»: Pozņaks 19 (9 ab), Vokers 16 (8 ab), Pinete 8, Zēbergs 8, Kuksiks 8, Magone 7 (7 ab), Sirsniņš 6 (6 rp), Antrops 6, Mizis 5, Būmeisters 3, Hāzners.

Pusfināla sērijā līdz vienas komandas trim uzvarām ogrēniešu pretiniece būs BK «Ventspils», kas ceturtdaļfināla kārtā bija brīva. Otrā pusfināla pārī spēkiem jau mērojas «VEF Rīga», kas arī izslēgšanas spēlēs iesaistījās no pusfināla, un BK «Liepāja» ar ogrēnieti Gunti Sīpoliņu sastāvā. 25.aprīlī abas šīs komandas aizvadīja sērijas pirmo spēli, kurā pārliecinošu uzvaru ar 99:60 guva rīdzinieki. G.Sīpoliņam šajā mačā astoņi gūti punkti un desmit zem groziem izcīnītas bumbas. Ceturtdaļfināla sērijā BK «Liepāja» ar 3:2 pārspēja komandu «Valmiera Glass/ViA», kurā spēlē vēl viens Ogres Basketbola skolas absolvents – Ervīns Jonāts.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk! Vairāk – jaunajā „OVV”.