BK «Ogre» iekļūst «Užavas» kausa izcīņas pusfinālā

[ A+ ] /[ A- ]

Ritvars Raits

Par Latvijas Basketbola «Užavas» kausa izcīņas turnīra trešo pusfinālisti kļuvusi BK «Ogre», kas savā laukumā ar 79:75 pieveica komandu «Valmiera Glass/ViA», divu spēļu summā uzvarot ar +17. Rezultatīvākais starp ogrēniešiem bija Jānis Antrops, kuram 18 punktu.

Ogres komanda šajā mačā iztika bez saviem līderiem Rinalda Sirsniņa un Riharda Zēberga, kuri uz rezervistu soliņa atradās, bet nebija uzģērbuši sporta formas. Spēles rezultātu ar diviem no groza apakšas realizētiem metieniem atklāja ogrēnietis Kristaps Dārgais. Pirmā perioda izskaņā gan vadībā ar 23:21 izvirzījās jau valmierieši. Otrajā ceturtdaļā viesi turpināja veiksmīgi spēlēt uzbrukumā, tomēr vērā ņemamu pārsvaru viņiem neļāva gūt Renāra Magones rezultativitāte. Punktu pirmajam puslaikam pielika Jāņa Antropa precīzais metiens, lai gan arī pēc tā ogrēniešiem vēl bija piecu punktu deficīts – 39:44.

Divas ar pusi minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām Ogres komandas lietuviešu leģionāra Pauļa Poškas precīzais tālmetiens izlīdzināja spēles rezultātu – 54:54. Trešo ceturtdaļu mājinieki noslēdza ar Uģa Pinetes trejaci, kas «Ogrei» deva izrāvienu ar 10:0 un +19 divu spēļu summā pirms pēdējām desmit minūtēm. Pēdējā ceturtdaļā drīz vien kļuva skaidrs, ka divu spēļu summā par uzvaru valmieriešiem pacīnīties nebūs lemts, tādēļ vienīgais uzdevums palika nezaudēt šo konkrēto spēli. Tomēr aizsardzībā ar sava groza nosargāšanu viesiem īpaši labi neveicās, jo BK «Ogre» guva punktus piecos uzbrukumos pēc kārtas. Ceturtdaļas vidū Antropa trejacis palielināja mājinieku pārsvaru spēlē līdz +8, bet valmierieši vēl paspēja atjaunot neizšķirtu rezultātu. Uzvaru Ogres komandai nodrošināja Renārs Magone, kurš īsi pirms beigu signāla raidīja viesu grozā tālmetienu, kā arī divus soda metienus, kas nodrošināja Ulda Švēdes trenētajai komandai uzvaru ar 79:75.

Spēles rezultatīvākā spēlētāja gods tika mājinieku aizsargam Jānim Antropam, kurš izcēlās ar 18 gūtiem punktiem. Savukārt uzbrucēji Renārs Magone un Kristaps Dārgais «Ogres» punktu krājumā ieskaitīja pa 16. Valmieras komandā spēlējošais Ogres basketbola audzēknis Ervīns Jonāts šajā mačā izcēlās ar pieciem gūtiem punktiem. Ogres komandas pretinieki pusfinālā tiks noskaidroti BK «Ventspils» un BK «Liepāja» otrajā spēlē. Pirmajā mačā ļoti negaidīti ar 71:65 uzvarēja liepājnieki.

BK «Ogre» – «Valmiera Glass/ViA» 79:75 (21:23, 18:21, 21:10, 19:21);

BK «Ogre»: Antrops 18 (7 atl.b.), Dārgais 16 (9 rez.p.), Magone 16, Pinete 9, Poška 8, Niksons 6, Pozņaks 5, Jansons 2, Bērziņš.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!