BK «Ogre» piedzīvo zaudējumu Pērnavā

[ A+ ] /[ A- ]

Ritvars Raits

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā otro zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi BK «Ogre», kas 22.decembrī, viesojoties Igaunijā, ar 78:83 atzina komandas «Pärnu Sadam» pārākumu. Otro spēli pēc kārtas rezultatīvākais starp ogrēniešiem bija Rihards Zēbergs, kuram šoreiz 20 punktu.

Līdzīgi kā iepriekšējā spēlē pret BK «Liepāja», ogrēnieši ne pārāk veiksmīgi aizvadīja pašas pirmās minūtes, nonākot iedzinēju lomā ar 2:7. Cīņas turpinājumā, pateicoties Riharda Zēberga un lietuviešu leģionāra Pauļa Poškas precīzajiem metieniem no pustālās distances, kā arī Ogres komandas veterāna Rinalda Sirsniņa rezultatīvajiem uzbrukumiem no tālienes, ogrēnieši spēja samazināt rezultāta starpību. Pirmā perioda izskaņā pērnavieši gan guva deviņus punktus pēc kārtas, vēlreiz izvirzoties vadībā – 26:17. Līdz pat ceturtās ceturtdaļas otrajai pusei Igaunijas klubs spēja turēties vadībā. Galvenā trenera Ulda Švēdes padotie vēl pēdējā perioda sākumā atradās iedzinējos ar 61:70.

Lūzumu cīņas gaitā Ogres basketbolisti spēja panākt spēles galotnē. Tajā lielisks bija amerikāņu leģionārs Prentiss Lovels Niksons, kurš divarpus minūšu laikā guva deviņus punktus pēc kārtas, no ogrēniešiem nelabvēlīgā rezultāta 68:73 panākot 77:74. Tomēr pērnavieši nesalūza, bet 21 sekundi pirms pamatlaika beigām ar precīzu tālmetienu panāca neizšķirtu rezultātu – 77:77. Savukārt pēc Švēdes pieprasītā minūtes pārtraukuma kļūdījās Niksons, kurš pazaudēja bumbu, bet igauņi to izmantoja, izvirzoties vadībā ar 79:77. Pēdējā ogrēniešu uzbrukumā bumbu pazaudēja arī Uģis Pinete, kurš piedevām vēl izdarīja nesportisku pārkāpumu, atņemot «Ogrei» cerības pacīnīties par uzvaru – 78:83.

Rezultatīvākais Ogres komandā bija Rihards Zēbergs, kurš guva 20 punktus. 16 punkti Prentisa Lovela Niksona kontā, bet viņam pamatīgi kliboja precizitāte, jo amerikānis no spēles izpildīja par 15 (!) metieniem vairāk nekā Zēbergs. Jāpiebilst, ka Zēbergs arī izprovocēja piecus noteikumu pārkāpumus pretiniekiem, kamēr Niksonam tas izdevās trīs reizes. Ogrēniešu sastāvā jau atkal produktīvs bija Kristaps Dārgais, kuram 12 punktu, astoņas izcīnītas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles.

«Pärnu Sadam» – BK «Ogre» 83:78 (26:17, 21:26, 20:15, 16:20);

BK «Ogre»: Zēbergs 20, Niksons 16 (4ab), Dārgais 12 (8ab, 6rp), Poška 9, Pinete 9 (5kļ, 5piez), Sirsniņš 9, Magone 2, Antrops 1 (5kļ, 5piez), Pozņaks, Lastiņš, Tumaševs.

Aizejošajā gadā Ogres komandai tā bija pēdējā spēle Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas turnīra. 5.janvārī ogrēnieši savā laukumā uzņems citu igauņu klubu – «Rakvere Tarvas».

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!