BK «Ogre» uzvar LU studentus un pakāpjas uz 6.vietu

[ A+ ] /[ A- ]

Ritvars Raits

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā otro panākumu pēc kārtas guvusi BK «Ogre», kas 30.oktobrī ar 82:63 uzvarēja komandu «Latvijas Universitāte». Rezultatīvākais starp ogrēniešiem ar 24 punktiem bija amerikāņu leģionārs Breilons Reisons.

Latvijā noteikto epidemioloģisko ierobežojumu dēļ šī spēle nedrīkstēja notikt mūsu valsts robežās. Lai to nenāktos atlikt, tika rasts risinājums – abas komandas spēkiem mērojās Igaunijas pierobežas pilsētā Valgā.

Jau pirmo minūšu laikā ogrēniešiem izdevās izvirzīties vadībā ar desmit punktu pārsvaru – 12:2. Studentiem starpību nedaudz izdevās sadeldēt, pirmā ceturkšņa izskaņā panākot 14:21. Otrajā ceturtdaļā «Ogre» atsāka sava pārsvara audzēšanu, panākot jau 19 punktu pārsvaru. Dodoties lielajā pārtraukumā, mūsu basketbolistiem bija 12 punktu handikaps – 44:32.

Spēles trešajā ceturksnī praktiski tika izšķirts jautājums par šīs cīņas iznākumu. Pretinieki desmit minūšu laikā guva tikai astoņus punktus, kamēr ogrēnieši sakrāja trīs reizes vairāk – 68:40. Pēdējā periodā LU vienībai bija iespēja pamēģināt dažādus taktiskos elementus aizsardzībā, veicot gan presingu pa visu laukumu, gan savu soda laukumu sargājot ar zonas aizsardzību. Mača izskaņā savu debiju BK «Ogre» rindās piedzīvoja tikai 17 gadus vecais Ralfs Tumaševs. Skanot beigu signālam, rezultāta tablo vēstīja, ka BK «Ogre» izcīnījusi otro uzvaru pēc kārtas (82:63), kas piecās spēlēs mūsējiem ir jau trešā. «Latvijas Universitātei» tas bija otrais zaudējums piecās spēlēs. Turnīra tabulā ogrēnieši panāca studentus un, pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē, pat apsteidza viņus, pakāpjoties uz sesto pozīciju.

Rezultatīva spēle Igaunijas dienvidos padevās Breilonam Reisonam, kurš ogrēniešu rindās izcēlās ar 24 gūtiem punktiem, Rihards Zēbergs pievienoja 16 punktus, bet lietuvietis Pauļus Poška – 13 punktus. Pildot BK «Ogre» jaunā galvenā trenera pienākumus, otro uzvaru divās spēlēs izcīnījis Uldis Švēde.

«Latvijas Universitāte» – BK «Ogre» 63:82 (14:21, 18:23, 8:24, 23:14);

«Latvijas Universitāte»: Vīksne 17, Kampuss 14, Strautiņš 12, Mežulis 4, Vitoļskis 4, R.Avotiņš 4, Miglinieks 3, Putāns 2, Briedis 2, E.Avotiņš 1, Vārna, Lucis.

BK «Ogre»: Reisons 24, Zēbergs 16, Poška 13, Pinete 8, Šeperds 7 (9 atl.b.), Dārgais 6 (15 atl.b.), Sirsniņš 5, Antrops 3, Bērziņš, Jansons, Pozņaks, Tumaševs.

Nākamā spēle ar BK «Ogre» dalību paredzēta sestdien, 6.novembrī, kad mūsu basketbolisti pretinieku laukumā mērosies spēkiem ar komandu «VEF Rīga».

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!