Braucot ciemos, dāvāt var arī Ogres novada ražojumus

[ A+ ] /[ A- ]

Dodoties ārpus Latvijas, par ciema kukuli ierasts līdzi ņemt «Laimas» konfektes vai «Melno balzāmu». Ogres biznesa un inovāciju centra pārstāvji (OBIC) piedāvā šo ieradumu mainīt un kļūt par sava novada patriotiem. Kopš aizvadītās piektdienas tirdzniecības centra «Dauga» veikaliņā «SierŠtelle» var iegādāties dāvanu komplektu, kurš sastāv no Ogres novadā ražotiem produktiem.

OBIC projektu vadītāja Ilze Linkuma stāsta, ka šāda ideja radusies ar mērķi atbalstīt vietējos ražotājus. «Ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību aicinājām atsaukties vietējos uzņēmējus, kas vēlētos piedāvāt savu produkciju topošajam dāvanu komplektam, bet atsaucība nebija pārāk liela. Pieteicās vien kādi desmit vietējie ražotāji, no kuriem Ogres novada Uzņēmējdarbības attīstības komisijas pārstāvji izraudzījās piecus šim komplektam piemērotākos produktus – sieru, vīnu, rupjmaizi ar plūmēm šokolādē, vīraka kociņus, piparkūkas un piezīmju blociņu. Bija svarīgi iekļauties budžetā, lai nav lieli iepakošanas izdevumi un izvēlētie produkti saskanētu. Tā arī radās šis komplekts, kura cena ir 15 latu,» stāsta I.Linkuma.

Dāvanu komplekta iepakojums tapis ar Ogres novada domes atbalstu. Uz tā atainots novada logo un vairākās svešvalodās – norvēģu, dāņu, igauņu, lietuviešu, vācu un angļu norādīts, ka minētās preces ražotas Ogres novadā. «Mēs joprojām aicinām pieteikties arī citus Ogres novada ražotājus, kas vēlas popularizēt savu produkciju. Plānots, ka ar laiku dāvanu komplektu varēs variēt, piemēram, vīna pudeli aizstājot ar Ciemupē, Mižu dravā, vāktā medus burciņu,» stāsta I.Linkuma.

Komplektā iekļautās piparkūkas jau vairākās paaudzēs cep Ķeipenē. To noformēšanā izmantotas tikai dabīgās sulas – melleņu, upeņu, aroniju, smiltsērkšķu un spinātu, dekorējumu pieskaņojot gadalaikam. Arī SIA «Malevs» «SierŠtelle» piedāvā vietējo produkciju – dažādus sāļos un saldos sierus, bet vīraka kociņi un rupjmaize šokolādē ar plūmēm gatavota kafejnīcā «Kaķīša dzirnavas» Ogrē, Bērzu alejā. Savukārt ogrēnietis Normunds Labrencis piedāvā dažādu šķirņu mājās ražotos vīnus – rabarberu, ķiršu, ābolu u.c. Arī piezīmju blociņi tapuši Ogrē un ir roku darbs.

«Piedalījos «Hipotēku bankas» izsludinātajā projektu konkursā «Mēs paši», kur ieguvu atbalstu, kas ļaus par katru no ražotājiem izveidot nelielu video materiālu, ierakstīt diskā un dāvāt pircējiem, lai tādējādi vēl vairāk popularizētu vietējos ražotājus. Domāju, tas veicinās patriotismu. Šādus dāvanu komplektus jau esam aizveduši uz Ventspili, Igauniju un Zviedriju, kur tie novērtēti ļoti atzinīgi,» stāsta I.Linkuma.

Šobrīd Ogres novada dāvanu komplektu kopumā vai arī katru tajā iekļauto produktu atsevišķi var iegādāties tirdzniecības centrā «Dauga» «SierŠtelles» veikaliņā. Tā īpašnieks, uzņēmējs Māris Legzdiņš ir pārliecināts – ražotājiem vienam otru jāatbalsta. « Šeit ir tās nišas, kuras varam tikai attīstīt un veicināt, tā ir normāla konkurence. Nauda pati no sevis nerodas. Kāds to rada, un tie ir uzņēmēji. Te vietā varētu būt sauklis – mīli sevi, savu ražotāju un savu novadu. Tā ir ideja popularizēt pašiem sevi. OBIC ir nopietns mazo un jauno uzņēmēju atbalsta punkts. Tas laiks, kad mēs katrs par sevi varējām uzsākt biznesu, ir pagājis. Arī mežā neaug viens koks, to tur ir simtiem. Krīze pierādījusi vienu – ja mēs spēsim vienoties, saprast, ko vēlamies, kurp gribam iet, mēs daudz ko varēsim sasniegt,» saka M.Legzdiņš.

Māris Legzdiņš, viens no Ogres novada dāvanu groza tapšanai atsaucīgajiem uzņēmējiem, savā «SierŠtelles» veikaliņā, kas atrodas tirdzniecības centrā «Dauga», demonstrē dāvanu grozu.

Dzintras Dzenes foto