Būt vai nebūt Ikšķilē lielveikalam «Rimi»?

[ A+ ] /[ A- ]

Būt vai nebūt Ikšķilē lielveikalam «Rimi»?

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības komunikāciju nodaļas darbinieki informē, ka, pamatojoties uz Ogres novada pašvaldības būvvaldes 7.janvāra lēmumu, uzsākta publiskā apspriešana būvniecības iecerei tirdzniecības centra būvniecībai zemes gabalā «Dalbiņi – 2», kas atrodas Ikšķiles centrā, netālu no estrādes un vecajiem Ikšķiles kapiem, Ganu ielas un Peldu ielas krustojumā. Spriežot pēc būvniecības ieceres vizualizācijas foto, minētajā adresē varētu tapt lielveikals «Rimi».

Ogres novada pašvaldībā saņemts būvniecības ierosinātāja, Rīgā reģistrētās SIA «Plesko Real Estate» deleģētās personas Sanitas Kaires paziņojums par būvniecības ieceres nodošanu publiskai apspriešanai ar pievienotajiem dokumentiem tirdzniecības centra jaunbūves būvniecībai nekustamajā īpašumā «Dalbiņi – 2». Būvobjekta izstrādātājs –  SIA «RR Architects». Būvniecības ieceres publiskā apspriešana notiek laika posmā no 10.janvāra 8.februārim.

Ogres novada pašvaldības komunikācijas nodaļas darbinieki informē, ka iedzīvotāji ar būvniecības ieceres dokumentāciju var iepazīties Ogres novada pašvaldības ēkas Ogrē, Brīvības ielā 33, 1.stāva priekštelpā, kā arī Ikšķilē, Daugavas prospektā 34.

Spraigas diskusijas par minēto būvniecības ieceri vēl pirms oficiāli izsludinātās tās publiskās apspriešanas jau izraisījušās arī sociālo tīklu vietnē Facebook.com, grupā «Mūsu Ikšķile».

Tā, piemēram, Jurģis Kļaviņš raksta: «Manuprāt, pilnīgs sviests! Ne tikai no tā viedokļa, ka tās veikala ēkas nav diez ko pievilcīgas, bet arī smagās mašīnas preču piegādi veiks pa visiem jaunizbūvētajiem apļiem gar skolu, estrādes kalnu, kas nu nekādā veidā neuzlabos drošību uz ceļiem, par bērnu drošību pie skolas vispār lieki piebilst.» Diāna Brunava norāda, ka Ikšķilē pietiek veikalu, kur nopirkt pārtiku, bet pietrūkst laba baseina, SPA, izklaižu vietas ģimenēm ar bērniem. Savukārt Kasparam Freimanim ir gluži cits viedoklis. Viņaprāt, Ikšķilē pat ļoti pietrūkst veikalu, kur iegādāties pārtiku, tāpēc daudzi dodas uz lielveikaliem Ogrē vai Rīgā. Bet Līga Ziemele piebilst, ka Ikšķilē, Ganu ielā, Klusajā ielā, Lejas ielā, dzīvo pietiekami daudz vecu cilvēku (jo tā ir diezgan sena Ikšķiles daļa), kuriem ir grūti kāpt kalnā, lai tiktu līdz viņiem nebūt ne tik tuvajiem veikaliem, kas atrodas centrā. «Es domāju, ka tieši pretēji, šī ir atbalstāma ideja, un neredzu nevienu argumentu, kāpēc tur nevar būt veikals,» uzskata Līga.

Jāpiebilst, ka minētos viedokļus, izskatot jautājumu par būvniecības ieceri, varēs ņemt vērā vien tad, ja iedzīvotāji savus priekšlikumus un ierosinājumus līdz 8.februārim oficiāli iesniegs rakstiski (pasta zīmogs), sūtot pa pastu, vai personīgi Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Ogrē, Brīvības ielā 33, līdz minētā datuma pulksten 18.

Iesniegumā fiziskām personām jānorāda vārds, uzvārds, dzīves vietas adrese un tālruņa numurs, juridiskām personām – nosaukums, reģistrācijas numurs, adrese un tālruņa numurs.

Elektroniski parakstīti iesniegumi nosūtāmi uz elektronisko pastu: ogredome@ogresnovads.lv, arī līdz 8.februāra pulksten 18, norādot «Tirdzniecības Centrs Dalbiņi – 2».

Būvniecības ieceres prezentācija notiks 25.janvārī pulksten 18 (videokonferences formātā).

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!