Būvniecības darbu grafiks gājēju tunelim Ogrē apsteigts par aptuveni diviem mēnešiem

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no VAS «Latvijas dzelzceļš» arhīva Gājēju tunelis zem dzelzceļa Ogrē, kas savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu, ekspluatācijā jāpieņem šī gada 20.novembrī.

Būvniecības darbu grafiks gājēju tunelim Ogrē apsteigts par aptuveni diviem mēnešiem

Marta Poga

Būvniecības darbiem labvēlīgie laika apstākļi ļāvuši būvniekiem par aptuveni diviem mēnešiem apsteigt sākotnēji noteikto laika grafiku gājēju tuneļa izbūvei zem dzelzceļa Ogrē, kas savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu.

VAS «Latvijas dzelzceļš» pārstāvji norāda, ka līdz šim veikti inženiertīklu pārbūves darbi, pārbūvēta vidējā sprieguma 20 kV kabeļlīnija un elektronisko sakaru kabeļlīnijas, bet Skolas ielas pusē pārbūvēti ārējie siltumtīkli. Tāpat būvniecības vajadzībām demontēti atsevišķi sliežu ceļi, tajā pat laikā nodrošinot vilcienu kustības nepārtrauktību.

Paralēli inženiertehniskajiem darbiem notiek arī paša tuneļa izbūve zem sliežu ceļiem – pamatu būvniecība, sienu un pārseguma plātņu stiegrošana, kā arī veikti sagatavošanās darbi kāpņu un lifta izbūvei no Mālkalnes ielas puses.

«OVV» jau rakstīja, ka gājēju tuneļa izbūve, ņemot vērā intensīvo kravas un pasažieru vilcienu satiksmi cauri pilsētai un lielo sliežu ceļu skaitu, nodrošinās Ogres iedzīvotājiem un viesiem drošu dzelzceļa šķērsojumu.

Saskaņā ar projektu gājēju tunelis atradīsies zem sliežu ceļiem, un tam būs divas ar liftiem aprīkotas ieejas, lai nodrošinātu ērtu un drošu pārvietošanos cilvēkiem ar ierobežotām kustību spējām, kā arī ģimenēm ar ratiņiem. Tuneļa izbūvē izmanto monolīto dzelzsbetonu, mākslīgā akmens plāksnes, bet ieejas kāpnes veidos no masīva granītakmens. Tuneļa abos galos esošo liftu sienas būs no caurspīdīga stiklojuma, bet durvīm paredzēta automātiska atvēršanās un aizvēršanās sistēma.

Būvniecības darbus veic pilnsabiedrība «BMGS –Viadukts», ar kuru noslēgtais līgums paredz, ka gājēju tunelis ekspluatācijā jāpieņem šī gada 20.novembrī.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!