Celies, posies, iesaisties – 30.aprīlī Lielā Talka!

[ A+ ] /[ A- ]

Celies, posies, iesaisties – 30.aprīlī Lielā Talka!

Ritvars Raits

Šopavasar Latvijas Lielā Talka notiks 30.aprīlī. Pasākuma rīkotāji informē, ka jau otro gadu talkotājiem būs iespēja sev ērtā laikā un vietā saņemt SOLO talkas maisus. Šogad, pateicoties sadarbībai ar «Rimi Latvia», individuālie talkotāji varēs saņemt savu SOLO talkas maisu «Rimi» veikalos visā Latvijas teritorijā – iegādājoties preces jebkādā apjomā, būs iespējams iegūt arī savu talkošanas maisu. Saglabājot iepriekšējo gadu talkas formātu SOLO (tai skaitā DUO un Ģimenes), iedzīvotāji aicināti veikt sakopšanas darbus, lai padarītu Latviju zaļāku un sakoptāku.

Lai katram interesentam būtu iespēja piedalīties sakopšanas darbu talkās, SOLO (tai skaitā DUO un Ģimenes) talkotājiem no 23. līdz 30.aprīlim būs iespēja saņemt savu talkas maisu. Lai iegūtu īpašo talkas maisu «Rimi» veikalos, jāveic pirkums veikalā par jebkuru summu – viens čeks līdzvērtīgs vienam maisam. Jāņem vērā, ka SOLO talkas maisu skaists ir ierobežots. Kopumā «Rimi» veikalos Latvijas teritorijā tiks izdalīti 100 000 maisu.

Lielās Talkas dienā būs iespējams piedalīties arī publiskajās talkās, taču šādā gadījumā par talkas maisu saņemšanu nepieciešams vērsties pie sava talkas koordinatora. Koordinatoru saraksts interneta vietnē https://talkas.lv/kontakti/. Tiesa, kas attiecas uz Ogres novadu, tur kontaktu vietā publicēts sekojošs teksts: «Ogres novads nenodrošina talkotāju atkritumu izvešanu, pamatojot šo lēmumu ar to, ka novads ir tīrs. Ogres novads neliedz cilvēkiem piedalīties Lielajā Talkā, bet norāda, ka savāktie atkritumi ir jānodod atkritumu poligonā pašiem talkotājiem. Lielās Talkas organizatori ir gatavi talkotājus nodrošināt ar talkas maisiem, tomēr nenes nekādu atbildību, par atkritumu izvešanu uz atkritumu poligonu. Precīzai informācijai lūgums vērsties pie Lielās Talkas organizatoriem.» Savukārt Lielās Talkas organizatoru kontaktinformācija ir šāda: tālr. 26397711, e-pasta adrese – talkas@talkas.lv.

Par SOLO TALKU (tai skaitā DUO un Ģimenes talkas). «SOLO TALKA» ir iespēja talkot individuāli sev ērtā publiskā vietā bez talkas saskaņošanas ar pašvaldības koordinatoru. Savu SOLO talku lūgums reģistrēt talkas mājaslapā www.talkas.lv SOLO talku kartē, kas talkotājiem atvērta kopš 30.marta. SOLO talkotājiem jāņem vērā, ka talkas maisus būs iespējams saņemt «Rimi» veikalos visā Latvijas teritorijā, lai veiktu talkas darbus. Savukārt talkas dienā, pēc sakopšanas darbu veikšanas, talkas maiss ar savāktajiem atkritumiem jānogādā kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām talkas atkritumu savākšanas vietām, kuras tiks atzīmētas Lielās Talkas kartē.

Par Lielo Talku. Lielā Talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008.gada ne tikai organizē sakopšanas un labiekārtošanas talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās Talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019.gada augustā patronāžu pārņēma Valsts prezidents Egils Levits.

Par saviem zaļajiem darbiem var rakstīt uz e-pasta adresēm talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv vai dalīties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2022 #Espiederunakotnei #parzaluLatviju #CeliesPosiesIesaisties.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!