Četrkājainie patversmes iemītnieki priecājas par jebkuru atbalstu

[ A+ ] /[ A- ]

Ziedo kāzu viesi.

Ziedojumu vākšanas akcijas Ogres novada pašvaldības aģentūras «Ogres komunikācijas» struktūrvienībai – Ogres novada dzīvnieku patversmei «Ogres ķepas» – turpinās jau vairākus gadus. Pateicoties iedzīvotāju atsaucībai, izdevies renovēt vairākus suņu āra voljērus, kaķu mītnes, kā arī četrkājainie patversmes iemītnieki tiek pie gardumiem un citām ikdienā nepieciešamām lietām.

Ogres novada dzīvnieku patversmes vadītāja Sabīne Baltkāja – Rihtere atzīst, ka voljēru renovācijas faktiski iespējams veikt, tikai pateicoties cilvēku ziedojumiem.

Patversmes pastāvēšanas laikā pirmo reizi bija gadījums, kad kāda kundze testamentā norādījusi, ka pēc došanās mūžībā viņa četrus tūkstošus eiro novēl patversmei ar norādi, ka šī summa izmantojama kaķu dzīves uzlabošanai. Patversmes vadītāja stāsta, ka par šo iespaidīgo summu izremontētas divas kaķu telpas un izveidota arī trešā mītne.

«Nesen mums ļoti patīkamu un negaidītu pārsteigumu sagādāja Jaunogres vidusskolas audzēkņi, kuri patversmē nogādāja saziedoto suņu un kaķu barību, prettārpu tabletes, kaķu tualetes smiltis un dažādus kārumus. Liels paldies šīs kampaņas iniciatoriem, skolas darbinieku kolektīvam, bērniem un viņu vecākiem. Ikdienā dzīvnieku barības iegādi finansē Ogres novada pašvaldība, bet tā ir viena veida barība, kas iegādāta iepirkuma rezultātā. Saņemot ziedojumus, mēs četrkājainos draugus varam palutināt ar kādu gardumu vai konserviem. Ir arī dzīvnieki ar gremošanas problēmām, un šī ir iespēja izvēlēties barību vai piemeklēt dzīvniekam atbilstošāko.

Ne mazāk patīkamu pārsteigumu mums sagādāja jaunlaulātie – Baiba un Oļegs Visocki, kuri kāzu viesus bija aicinājuši nepirkt dāvanas viņiem, bet iegādāties nepieciešamo Ogres novada dzīvnieku patversmei – barību, kakla siksnas, smiltis kaķiem un citas noderīgas lietas. Pie baznīcas, kur notika laulību ceremonija, bija noliktas ziedojumu kastes, kur viesi varēja ievietot dāvanas, kas nonāca patversmē. Es no sirds pateicos šim pārim,» saka S.Baltkāja – Rihtere.

Ziedot dzīvniekiem var acī citos veidos. Proti, pie patversmes žoga ir novietots konteiners, kur ikviens var atvest un ievietot vecās avīzes, kartona iepakojumu, grāmatas vai citu makulatūru. Par katru piepildīto konteineru SIA «Ķilupe» darbinieki patversmes kontā ieskaita 14,23 eiro.

Turpinās arī pirms pāris gadiem uzsāktā ziedojumu vākšanas akcija, un ikviens patversmei domāto ziedojumu var atstāt speciāli izveidotās ziedojumu vākšanas kastītēs. Divas no tām atrodas veikalā «TOP!» pie kasēm, bet pa vienai – P/A «Ogres komunikācijas» telpās, Ogres novada dzīvnieku patversmē, kā arī «Zemnieku veterinārajā aptiekā» Ķegumā.

Palīdzēt Ogres novada dzīvnieku patversmei var, arī ziedojot naudu elektroniski:

Ogres novada pašvaldības aģentūra «Ogres komunikācijas»

Reģistrācijas numurs: LV 90010402651

Mālkalnes prospekts 3, Ogre, LV-5001

Banka: AS «SWEDBANK», kods: HABALV22

LV70HABA0551039581159

Maksājuma mērķis ziedojumiem kontā: ziedojums Ogres novada dzīvnieku patversmes labiekārtošanai.

Dzintra Dzene

Foto no personiskā arhīva