Četru mūsu novadu tūrisma uzņēmēji pošas uz «Balttour 2020»

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no ONTIC arhīva Laipni aicināti Ogres novadā! Jaunākais tūrisma produkts – Ogres audiogids – iepazīstinās ar 88 populāriem tūrisma objektiem pilsētā un Ogres novadā.

Četru mūsu novadu tūrisma uzņēmēji pošas uz «Balttour 2020»

Dzintra Dzene

No 31.janvāra līdz 2.februārim Rīgā, Ķīpsalas hallē, notiks 27.starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus «Balttour 2020», kurā piedalīsies arī mūsu četru novadu – Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes – tūrisma speciālisti un uzņēmēji. Ķeguma novads «Balttour» startēs pirmo reizi.

Izstāde «Balttour» notiks divās tematiskajās hallēs – «Atklāj pasauli!» un «Apceļo Latviju!», kurā būs pārstāvēti visi mūsu valsts reģioni.

Ogres novads piedāvās izbaudīt moderno tehnoloģiju iespējas

Ogres novada Tūrisma informācijas centra darbinieki stāsta, ka Ogres novada stends atradīsies hallē «Apceļo Latviju», netālu no skatuves, un «Ogres Zilie kalni» būs pamanāmi jau no attāluma. Apmeklētājiem Ogres novada dabas bagātības, kultūrvēsturisko mantojumu un aktīvās atpūtas piedāvājumus būs iespēja izbaudīt ar moderno tehnoloģiju – 3D briļļu un telpiskās skaņas palīdzību. Piemēram, apskatīt Ogres Zilo kalnu dabas takas, Ķeipenes kinostacijas vides instalācijas un mazāk populāro Velna grāvi uz Nāružiņas upes.

Papildus tam stendā varēs iepazīties ar jaunāko tūrisma produktu – Ogres audiogidu, kurš iepazīstinās ar 88 populāriem tūrisma objektiem pilsētā un Ogres novadā. Klausoties audiogidu, varēs uzzināt daudz interesantu un iepriekš nezināmu stāstu. Piemēram, par to, kā laika gaitā mainījies Ogres pilsētas skvērs, kādas izklaides bija pieejamas atpūtniekiem Ogres upes krastos kūrorta laikos, un daudz ko citu. Protams, būs pieejamas arī kartes un bukleti drukātā formātā.

Ķeguma novads «Balttour 2020» startēs pirmo reizi

Ķeguma novads «Balttour» piedalīsies pirmo reizi. «Arī mēs startēsim apvienības «Exit Rīga» sastāvā. Akcentēsim pazīstamākos novada uzņēmējus tūrisma jomā un apskates objektus. Viena no šādām vietām – mūsu Birzgales Lindes parks, tā skaistie vārti baroka stilā, kas ir atjaunoti. Viens no pazīstamākajiem uzņēmumiem Ķeguma novadā – «Cade», kas ražo ēteriskās eļļas, iepazīstinās ar savu produkciju. Protams, stāstīsim arī par visiem trim Ķeguma novada muzejiem – Enerģētikas muzeju, muzeju «Rūķi» Birzgalē un Ķeguma novada muzeju. Ķeguma novadā pagaidām nav sava Tūrisma informācijas biroja, bet par tūrisma iespējām informācija pieejama novada mājas lapā un pērn esam izveidojuši sešus tūrisma informācijas stendus, kas izvietoti publiski pieejamās vietās – Ķeguma pašvaldības ēkā, Dienas centrā, Rembates klientu apkalpošanas centrā, Ķeguma bibliotēkā, Ķeguma novada muzejā Tomē un Birzgales muzejā «Rūķi». Tur var iegādāties gan suvenīrus, gan brošūru veidā iegūt informāciju par dažādiem tūrisma objektiem, novada uzņēmējiem un viesu namiem. Šobrīd aktīvi strādājam pie Ķeguma novada jaunā tūrisma ceļveža izveidošanas,» stāsta Ķeguma novada Attīstības nodaļas projektu vadītāja ar specializāciju uzņēmējdarbības un tūrisma attīstībā Ieva Vējone.

 

Foto no www.ogrenet.lv Lielvārdes pagasta «Jaunpuriņu» saimnieki Juris un Ligita Lastmaņi (no labās) iepazīstina ar savu «Zelmas maiznīcu» un māca gatavot ūdenskliņģerus.

Par Ikšķiles un Lielvārdes novadu piedāvājumiem uzziniet 28.janvāra „Ogres Vēstīs Visiem”!

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!