Ciemupē notikušās avārijas izraisītājs atzīts par nepieskaitāmu

[ A+ ] /[ A- ]

Aculiecinieka foto Šajā automašīnā pirms Ciemupē notikušās avārijas brauca tēvs un viņa nepilngadīgā meita, kura negadījumā cieta visvairāk. Jāsaka – labi, ka visi dzīvi…

Ciemupē notikušās avārijas izraisītājs atzīts par nepieskaitāmu

Ritvars Raits

2021.gada janvāra nogalē Ciemupē uz Rīgas-Daugavpils šosejas notika smags ceļu satiksmes negadījums, kurā bija iesaistītas četras automašīnas, četri cilvēki guva dažāda smaguma traumas. Kā izrādījās, šo avāriju izraisīja 57 gadus vecs bezpajumtnieks ar Rīgā nozagtu automašīnu. Krimināllieta par vīrieša nodarījumu nonāca Zemgales rajona tiesā Ogrē, bet notiesāts viņš netika, jo izrādījies, ka nozieguma izdarīšanas brīdi bijis nepieskaitāms.

Pagājušā gada janvārī bezpajumtnieks bija inficējies ar vīrusu Covid-19, tāpēc ievietots Rīgas patversmes vīriešu nodaļas slimnieku izolatorā. Pēc pāris dienām viņam tur tā bija apnicis, ka 23.janvārī ap pusdienlaiku bezpajumtnieks izsita pirmā stāva logu un izleca pa to brīvībā. Apsardzes darbinieki šo izlaušanos pamanīja savos monitoros, taču noķert viņu nepaspēja. Bēglis vispirms noslēpās tūju dzīvžogā, bet pēc tam, ieraudzījis, ka pagalmā stāv balts džips «Audi Q7» ar ieslēgtu dzinēju, kura vadītājs uz brīdi bija devies projām, ieleca pie stūres un bēgšanu turpināja jau uz četriem riteņiem. Mašīnas zaglis traucās ārā no Rīgas – Ogres virzienā. Salaspilī viņa vadītais džips izraisīja nenozīmīgas sadursmes ar vairākām citām automašīnām, bet tas bēgli neapturēja. Ogrē nozagto «Audi Q7» pamanīja policijas darbinieki, kas uzsāka pakaļdzīšanos. Tā turpinājās līdz Ciemupei, kur bēgošais kovidslimnieks vispirms aizķēra divas pretī braucošas automašīnas, zaudējot kontroli pār sava džipa vadību, bet pēc tam ar pilnu ātrumu ietriecās pa priekšu braucošās automašīnas «Audi 80» aizmugurē. Abas «Audi» markas automašīnas pārlidoja pāri grāvim un palika pļavā.

Pēdējā sadursme bija asinis stindzinoša, bet, par laimi, šoreiz iztika bez bojāgājušajiem. Visvairāk cieta nepilngadīga meitene, kura sēdēja automašīnas «Audi 80» aizmugurējā sēdeklī. Viņas kājas tika iespiestas starp sēdekļiem, kā vēlāk noteica tiesu-medicīnas eksperts, bērnam nodarīti vidējas smaguma pakāpes miesas bojājumi. Policija uzsāka kriminālprocesu, veica visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības. Pagājušā gada rudenī lieta par ceļu satiksmes negadījumu tika nosūtīta Zemgales rajona tiesai Ogrē, tomēr, kā izrādās, avārijas izraisītāju par viņa pastrādāto noziedzīgo nodarījumu notiesāt nav iespējams, jo izrādījies, ka tā izdarīšanas brīdī viņš bijis nepieskaitāms. Tāpat vīrietis netiks saukts pie kriminālatbildības par dārgās automašīnas, kas avārijas laikā tika neglābjami sabojāta, zādzību Rīgā. Tiesa viņam noteikusi piespiedu ārstēšanu.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!