Covid-19 būtiski mainījis iepirkšanās paradumus

[ A+ ] /[ A- ]

Covid-19 būtiski mainījis iepirkšanās paradumus

Aptuveni 60% iedzīvotāju atzinuši, ka Covid-19 izplatība ir būtiski mainījusi viņu iepirkšanās paradumus, liekot pārskatīt gan veikalu formātu izvēli un apmeklējuma biežumu, gan iegādājamo produktu sarakstu, liecina jaunākā nozares apskata «Maxima mazumtirdzniecības kompass» dati. Teju 45% iedzīvotāju centušies apmeklēt veikalus retāk, savukārt to cilvēku skaits, kuri iepērkas e-veikalos, pēdējā pusgada laikā gandrīz trīskāršojies no 3,5% līdz 9%. Tāpat ievērojams pircēju skaits (13%) turpina regulāri papildināt krājumus ar produktiem, kuriem ir ilgs glabāšanas termiņš.

Pētījuma dati apliecina arī vairāku citu tendenču izmaiņas Covid-19 ietekmē – salīdzinot ar iedzīvotāju aktivitāti šī gada pavasarī (0,7%), gatavo ēdienu piegāde uz mājām šoruden augusi līdz pat 4%, savukārt dezinfekcijas līdzekļus rudenī sācis iepirkt katrs desmitais jeb 11% aptaujāto, kamēr martā šādi rīkojās uz pusi mazāk – vien 6%.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!