Credit – tiem, kas plāno ņemt kredītus

[ A+ ] /[ A- ]

Internetā pieejamie kredīti un to noteikumi ir ļoti dažādi. Daļa no tiem ir pieejami bez procentiem, pie nosacījuma, ka tiek atmaksāti līgumā noteiktajā termiņā. Piemēram, aizņemoties 500 eur ar 0%, kredīts ir jāatgriež 30 dienu laikā. Šāda iespēja tiek dota tikai jaunajiem klientiem un, aizņemoties atkārtoti, būs jāmaksā standarta komisijas maksa. Ja nepieciešams, internetā var saņemt aizdevumu arī ilgtermiņa vajadzībām, piemēram, 2000 eur vai pat 5000 eur. Izvērtējiet iespējas atmaksāt. Aizņemieties atbildīgi.

Pieteikties kredītam var visi, turklāt jebkurā diennakts laikā. Mūsdienās vairs nav nepieciešams doties uz uzņēmuma biroju un anketas var iesniegt caur internetu. Arī izvērtēšana vairs neaizņem ilgu laiku un nav nekas neparasts, ja aizdevums bez ķīlas tiek pārskaitīts uz kontu jau 10 minūšu laikā pēc pieteikuma apstiprināšanas. Protams, precīzs laiks, līdz naudas saņemšanai var atšķirties un to ietekmē ne tikai pieteikuma aizpildīšanas laiks, bet tas, kurā bankā ir atvērts konts. Vienas bankas ietvaros darījumi vienmēr noris ātrāk.

Vairumā gadījumu uz aizņēmumu var pretendēt tikai no 20 gadiem, taču ir iespējami izņēmumi. Reizēm kredīts tiek piešķirts arī 18 un 19 gadus veciem jauniešiem, pie nosacījuma, ka viņu ienākumu apmērs to pieļauj. Papildus tam jāatzīmē, ka tiek vērtēta arī kreditēšanas vēsture, kā rezultātā aizdevumu biežāk atsaka cilvēkiem, kam nav ienākumu vai ir sabojāta kredītvēsture. Tas nozīmē, ka savlaicīgi izpildītas saistības pret aizdevēju vai citu pakalpojumu sniedzēju nes labumu abām pusēm, bet nemaksātājiem pašiem vēlāk nākas cīnīties ar savas darbības negatīvajām sekām.

Kā Credit man var palīdzēt?

Pieejamo finanšu pakalpojumu sniedzēju klāsts Latvijā ir gana plašs, taču tikai retais to apzinās. Šobrīd portāls Credit piedāvā vienu no vienkāršākajiem veidiem kā vieglāk atrast sev piemērotu aizdevumu veidu, turklāt par izdevīgāku cenu. Tā kā atlaides aizdevumiem tiek piemērotas tikai pirmajā reizē, tad aizņemties katrā uzņēmumā lētāk var tikai sākumā. Par laimi mājas lapā Credit ir apkopoti dažādi nebanku aizdevēji un to sniegtie pakalpojumu veidi, kas ļauj katram izvēlēties to, kurš labāk atbilst konkrētā brīža vajadzībām.

Pastāvīga sadarbība ar vienu aizdevēju var palīdzēt aizņemties ātrāk, taču vairumā gadījumu tas arī nozīmē papildus izmaksas. Uz katriem aizņemtiem 100 eur, klientam parasti ir iespējams ietaupīt 7 līdz 15 eur mēnesī. Piemēram, ja kredīta summa ir 200 eur, tad standarta komisija par šādu aizdevumu pie interneta aizdevējiem ir 14 līdz 30 eur mēnesī. Aizdevumiem ar ilgāku atmaksas termiņu ikmēneša likme būs zemāka, taču laika gaitā procentos tāpat samaksāsiet ievērojamu naudas summu. Ar Credit daļu no šīm izmaksām var apiet, izvēloties aizņemties tur, kur to var izdarīt ar iespējami zemākām izmaksām.

Kādās situācijās aizņemties?

Parāds nav ne brālis, ne māsa un aizņemšanās vienmēr ir saistīta ar zināmu risku. Dzīvošana no saviem līdzekļiem ir pats labākais variants, bet tajās retajās reizēs, kad ar to nepietiek, atliek rīkoties izlēmīgi. Vispirms jāsaprot, cik liela naudas summa ir vajadzīga, cik varat maksāt mēnesī par kredīta atmaksu. Gandrīz vienmēr būs sajūta, ka procentos vai komisijas maksās ir jāmaksā pārāk daudz. Šis ir vēl viens arguments, lai savilktu jostu un meklētu citu variantu, taču ne vienmēr tas ir iespējams.

Automašīnas remonts vai rūpes par savu veselību (medicīnas pakalpojumu apmaksa) ir izšķiroši brīži. Vienā gadījumā auto var būt vajadzīgs, lai tiktu uz darbu. Otrā, lai savestu sevi kārtībā un abos scenārijos var būt nepieciešama tūlītēja rīcība. Tāpat dzīvē var būt arī daudzas citas, dažādas situācijas, kad nav laika gaidīt, līdz nākamajai algai. Tas ir saprotams, taču katram pašam šādās reizēs ir jāvērtē, vai aizņemšanās ir labākais variants problēmas atrisināšanai. Aizņemieties atbildīgi.