Daudzviet Ogres novadā uz ūdenstilpju ledus atrasties aizliegts!

[ A+ ] /[ A- ]

Daudzviet Ogres novadā uz ūdenstilpju ledus atrasties aizliegts!

Marta Poga

Izvērtējot iespējamo personas dzīvības un veselības apdraudējumu, kā arī ņemot vērā laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli, Ogres novada pašvaldības darbinieki noteikuši aizliegumu atrasties uz Ogres novada administratīvajā teritorijā esošo publisko ūdenstilpju ledus vietās, kur tā biezums nepārsniedz 15 centimetrus.

Ogres novada Komunikāciju nodaļas darbinieki norāda, ka, izvērtējot iespējamo personas dzīvības un veselības apdraudējumu, kā arī ņemot vērā laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli, un saskaņā ar Zemes pārvaldības likuma 15.panta astoto daļu, pašvaldībai ir tiesības noteikt aizliegumu atrasties uz tās administratīvajā teritorijā esošo iekšzemes publisko ūdeņu un citu tās valdījumā esošo ūdeņu ledus, kā arī tās administratīvajai teritorijai piegulošo jūras piekrastes ūdeņu ledus tādās vietās, kur var tikt apdraudēta personas dzīvība un veselība.

Ņemot vērā iepriekš minēto, ir izdots Ogres novada pašvaldības izpilddirektora Pētera Špakovska parakstīts rīkojums, ar kuru noteikts, ka līdz ledus izkušanai personām aizliegts atrasties uz Ogres novada administratīvajā teritorijā esošo publisko ūdenstilpju ledus vietās, kur tā biezums nepārsniedz 15 centimetrus.

Jāpiebilst, ka par minētā aizlieguma pārkāpšanu saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 9.pantu «Aizlieguma atrasties uz ūdenstilpes ledus pārkāpšana» personai var piemērot naudas sodu līdz divdesmit naudas soda vienībām (viena naudas soda vienība ir pieci eiro).

Kontrole par minētā rīkojuma izpildi uzdota Ogres novada pašvaldības policijai, Ogres novada Ķeguma pašvaldības policijai, Ogres novada Lielvārdes pašvaldības policijai un Reģionālā pašvaldības policijas Ikšķiles nodaļai, bet pēc 1.februāra – jaunizveidotajai Ogres novada pašvaldības policijai.

Pašvaldības darbinieki atgādina, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus – jāatceras: jo biežākas laika apstākļu maiņas, jo ledus izturība ir zemāka. Turklāt tieši šobrīd sinoptiķi informē par visnotaļ mainīgiem laika apstākļiem, kad aukstuma periodi mīsies ar atkušņiem. Jāņem vērā, ka ledus sega uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi, tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpes vidū tā var būt plāna un bīstama. Ledus būs plānāks arī vietās, kur ir straume, zemūdens avoti, pietekas, niedres un pie tiltu pārvadiem.

Pašvaldības policijas darbinieki aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar veselību un dzīvību, kā arī atturēt citus no atrašanās uz ūdenstilpju ledus. Pamanot, ka cilvēki ir uzkāpuši uz ledus, ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties jāzvana uz tālruni 112.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!