Daugavā iepretī J.Alunāna ielai, Ogrē, nav ieteicams peldēties

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldība saņēmusi pirmos analīžu rezultātus, kas iegūti, pārbaudot neoficiālajās peldvietās ņemtos ūdens paraugus. Šobrīd atļauts peldēties visās peldvietās, izņemot Rīgas HES ūdenskrātuvi Ogrē, pretī J.Alunāna ielai.

Pēc Ogres novada pašvaldības pasūtījuma ūdens paraugi testēšanai tika ņemti 18. maijā. Peldēties ir atļauts šādās neoficiālajās peldvietās Ogres novada teritorijā: Ogrē – Ogres HES ūdenskrātuvē, Brīvības ielā 124/126, un Ogres vecupē, Salas ielā 2; Ogresgalā – Ogres upē pie hipodroma; Ķeipenes pagastā – Plaužu ezerā; Madlienas pagastā – Vilku karjerā, peldvietā pie vidusskolas un Plāteres ezerā. Peldēties ir atļauts arī ogrēniešu iecienītajā Mežezerā, kas atrodas Ikšķiles novada teritorijā. Nav ieteicams peldēties Daugavā – Rīgas HES ūdenskrātuvē J. Alunāna ielā, Ogrē, kur testēšanas rezultāti liecina par paaugstinātu mikrobioloģisko piesārņojumu.

Ūdens analīžu rezultātus savās neoficiālajās peldvietās katru peldēšanas sezonu pasūta arī Lielvārdes un Ikšķiles novadu pašvaldības, bet šovasar tie vēl nav pieejami.

Ritvars Raits