Diemžēl talko tie, kuri paši nemēslo…

[ A+ ] /[ A- ]

«Ogres Vēstis Visiem» 7.aprīļa numurā «Mālkalne» aicina talkot.

Ogres novada Lielās Talkas koordinatore ir Valentīna Jahimoviča. Talka notiks 24.aprīlī no pulksten 9 līdz 14. Ogres novada domē no pulksten 9 būs iespējams saņemt maisus un cimdus, kā arī informāciju par talkošanas un atkritumu konteineru atrašanās vietām. Atkritumi tiks izvesti tikai no reģistrētām talku vietām, turklāt tikai tie atkritumi, kuri atradīsies talkai izdalītajos maisos, ziņo «Mālkalne».

Ko darīs ar atkritumiem, kuri nebūs «īstajos» maisos – tiks mesti ārā no konteineriem vai atstāti? Mēs, Rožu, Kadiķu, Egļu, Poruka un citu ielu talkotāji, talkas dienā pulksten 9 neskrienam pēc speciālajiem maisiem, bet salasām (ko var ietilpināt) savos, līdzi paņemtajos. Skolnieks Ģirts ar savu jauko māmiņu Zandu pērn cītīgi staigāja pa mežu un salasīja ne vienu vien maisu, un noteikti pats nekad nemetīs pa roku galam atkritumus. Mūsu mežmalā novietotais konteiners bija pilns jau pēc pāris stundām.

Jā, taisnība ir Ogres mēram Bartkevičam, ka talkai ir gan labās, gan sliktās puses. Uz konteineru ved atkritumus arī ar mašīnām. Mežs ir pilns ar lielgabarīta atkritumiem. Lūk, tā ir vienkārši bezkaunība. Nav runa par pensionārēm, kuras atnes kaut ko no savas sētas. Mežā, Poruka ielas galā, ir ierīkota jauniešu «atpūtas vieta» ar šēžamiem un galdu, kur vasarās regulāri notiek «pasākumi», tāpēc pudeļu ir daudz vairāk kā koku. Vēl «moderni» skaitās pudeles, izsmēķus, čipšu papīrus un citu drazu izmest pa automašīnu logiem.

Nezin kāpēc Ogres novada dome nevarētu panākt, lai katram namīpašniekam obligāti būtu atkritumu konteiners. Ir kaimiņi, kuri ar spainīti nes atkritumus uz mežu, kuri samet bagāžniekā maisiņus un aizved…

Pagaidām atliek vien talkot, un dara to tie, kuri paši nemēslo.

Aģentūras «Mālkalne» darbinieki gan avīzē paziņo, kur talkos, un aicina palīgos iedzīvotājus un bērnus. Vai par pārējām vietām tas jātur noslēpumā līdz talkas dienas rītam?

Tā kā mežu masīvi ap pilsētu pieder Rīgas mežniecībai, varbūt der Babītes domes pieredze, kura nerīko talkas, bet prasa atbildību no īpašniekiem. Latvijas mežu apsaimniekotāji taču ir bagātāki par Ogres domi. Domāsim, ka mežus piemēslo ne tikai ogrēnieši, bet arī Rīgas ciemiņi, caurbraucēji.