Dodoties ciemos, labākā dāvana – mājās cepta torte

[ A+ ] /[ A- ]

Ikšķiles novada iedzīvotāja Lūcija Vilde ir prasmīga saimniece, kura prot uzcept gardus pīrādziņus, ābolmaizi un pat mājas torti, kas, dodoties ciemos, var būt laba dāvana.

Lūcijas kundze labprāt dalās savā receptē ar «OVV» lasītājiem.

Mājas tortes (ar vārīto krēmu) biskvīta pagatavošanai proporcijas ir: viena karote miltu, viena karote cukura un viena ola. Šo produktu daudzums atkarīgs no tortes lieluma. Jāatceras, ka biskvīta mīklas pagatavošanai olu dzeltenumi un baltumi jākuļ atsevišķi. Dzeltenumu kuļ kopā ar cukuru, līdz tas kļūst gaišs, bet baltumu, – kamēr tas vairs nestiepjas. Lai baltums labāk puto, var pievienot šķipsniņu sāls. Kad olas sakultas, pie dzeltenuma uzmanīgi piejauc baltumu un miltus. Lūcijas kundze biskvītu aptuveni viena centimetra biezumā cep uz pannas malkas krāsnī, bet var izmantot arī elektriskās vai gāzes plīts cepeškrāsni. Tortē var likt vairākas biskvīta kārtas.

Vārītā vaniļas krēma pagatavošanai nepieciešamas sešas olas, viena paciņa vaniļas, divas glāzes piena, viena karote miltu un pusglāze cukura. Uzvāra pienu ar vaniļu un cukuru, atsevišķā traukā sakuļ olas. Kad piens uzvārījies, to uzmanīgi pievieno olām, kas sakultas ar miltiem. Iegūto masu vāra ūdens peldē, kamēr tā sabiezē (trauku ar krēma masu ievieto lielākā katlā un maisot vāra). Lai krēms būtu garšīgāks, pienam var pievienot 200 gramus sviesta. Ja vēlas iegūt šokolādes krēmu, masai var pievienot kakao pulveri.

Veidojot torti, nepieciešams arī ievārījums. Lūcijas kundze šajā gadījumā izmantojusi ērkšķogu ievārījumu. Pamīšus liek biskvīta, krēma un ievārījuma kārtas. Kad torte gatava, tās malas apsmērē ar krēmu un sadrupinātiem cepumiem, bet dekorēt var visdažādākajos veidos – ar sarīvētu šokolādi, marmelādes konfektēm vai augļiem.

Slinkākas saimnieces var iegādāties jau gatavas biskvīta vai vafeļu kārtas un, izmantojot krēmu, torti veidot no tām.

Lai Jums izdodas!

Lūcija Vilde teic, ka mājas tortes pagatavošana nav nekas sarežģīts, vajag tikai pacietību.

Dzintras Dzenes foto