Donoru dienu Ikšķilē atbalstīs «Labumu bode»

[ A+ ] /[ A- ]

«OVV» jau ziņoja, ka pirmdien, 10.aprīlī, no pulksten 10.00 līdz 15.00 Ikšķiles tautas namā notiks Valsts asinsdonoru centra izbraukuma asinsdonoru diena. Ikšķiles novada pašvaldība informē, ka visi, kuri šajā dienā ziedos asinis, saņems nelielu pārsteigumu no «Labumu bodes», kas atrodas Ikšķilē, Daugavas prospektā 38.

Iesaistoties asinsdonoru kustībā, ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kuriem nepieciešamas asinis. Viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem vai palīdzēt vēža slimniekam.

Tu vari būt donors, ja: esi 18 – 65 gadus vecs; sver ne mazāk par 50 kg; dienā pirms asins nodošanas neesi lietojis alkoholiskos dzērienus; esi paēdis, izgulējies, atpūties, jūties labi; esi vesels un pēdējā laikā neesi slimojis; pirms tam esi lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma; neesi nodevis asinis vismaz deviņas nedēļas, bet 12 mēnešu periodā to neesi darījis jau četras reizes (attiecas uz sievietēm) vai sešas reizes (attiecas uz vīriešiem, turklāt pēc sestās reizes vīriešiem jāievēro trīs mēnešu pārtraukums).

Ziedojot asinis, nepieciešams personu apliecinošs dokuments un bankas konta numurs kompensācijas saņemšanai.