Doties uz skolu vai nē? SPKC ieteikumi

[ A+ ] /[ A- ]

Doties uz skolu vai nē? SPKC ieteikumi

Ritvars Raits

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izstrādājis ieteikumus vecākiem un izglītības iestādēm, kā rīkoties gadījumā, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes. Ieteikumi nosaka, ka gadījumā, bērnam novērota kaut vai viena no akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmēm, viņam obligāti jāpaliek mājās.

Gadījumā, ja bērna ķermeņa temperatūra paaugstinājusies virs 37 grādiem vienlaikus ar citām pazīmēm, vai temperatūra ir 37,4 grādi un vairāk, bet bez citām pazīmēm, kā arī tad, ja bērnam novērojams sauss klepus, sāpes kaklā, garšas un ožas traucējumi vai zudums – vecākiem telefoniski jāsazinās ar ģimenes ārstu un jāpilda viņa norādījumi. Ārsts pēc nepieciešamības var noteikt bērnam veikt Covid-19 testu. Attiecīgi, ja rezultāts ir pozitīvs, bērnam jāievēro izolācija līdz ģimenes ārsta lēmumam par tās izbeigšanu, ja tas ir negatīvs – ārsts pieņem lēmumu par mājas izolācijas izbeigšanu. Gadījumos, kad testu nav iespējams veikt, bērnam jāatrodas izolācijā mājās vismaz 14 dienas. Pēc tam ar ārsta izziņu bērns atkal varēs apmeklēt izglītības iestādi.

Gadījumos, kad bērnam ir izteiktas iesnas, piemēram, aizlikts deguns, izdalījumi no deguna ārējām ejām vai aizdegunes, šķaudīšana, spiediena sajūta deguna apvidū un pierē, vai ķermeņa temperatūras paaugstināšanās līdz 37,5 grādiem bez citām slimības pazīmēm, vai stipras galvassāpes, muskuļu sāpes un caureja – bērnam jāpaliek mājās novērošanā līdz 72 stundām. Nepieciešamības gadījumā vecāki var konsultēties telefoniski ar ģimenes ārstu. Ja bērna veselības stāvoklis šo stundu laikā būs pasliktinājies, kā arī parādījušās vēl citas pazīmes, tad ārstam jāpieņem lēmums par Covid-19 testa veikšanu, taču, ja bērnam vairs nav infekcijas slimības pazīmju, vismaz 24 stundas nav paaugstinātas ķermeņa temperatūras, nelietojot temperatūru pazeminošus līdzekļus, joprojām var būt nedaudz izdalījumu no deguna, bet kopumā bērns jūtas apmierinoši, tad viņš var apmeklēt izglītības iestādi ar vecāku attaisnojumu.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!