Dārzs jāuzrok prātīgi – ar metra mēru rokā

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada Saistošie noteikumi paredz, ka jebkuriem rakšanas darbiem, kas dziļāki par 30 centimetriem, nepieciešama atļauja

Līdz ar pavasari daudzviet pilsētā un arī privātās teritorijās atsākušies dažāda veida rakšanas darbi, taču ne visi zina, ka jebkurai rakšanai, kas dziļāka par 30 centimetriem, ir nepieciešama pašvaldības izsniegta atļauja.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka 14.aprīlī pulksten 17.10 Ogrē, Krasta ielā, konstatēts: kādas firmas pārstāvji bez attiecīgas atļaujas ar ekskavatoru veikuši rakšanas darbus. Uzņēmuma pārstāvji skaidroja, ka rakšana bijusi nepieciešama, lai novērstu bojājumus bioloģiskajās attīrīšanas iekārtās, kas radušies, elektriķiem veicot darbus. Minētā nesankcionētā rakšana firmai var izmaksāt līdz 250 latiem. No tādas pašas summas var nākties šķirties arī kādas privātmājas saimniekiem Ogrē, Meža prospektā, kuri 17.aprīlī savā teritorijā bija izrakuši bedri viena kvadrātmetra platībā un pusotra metra dziļumā.

U.Ulmanis skaidro, ka saskaņā ar 2003.gada 17.marta Ogres novada saistošo noteikumu Nr.1 «Par atļauju izsniegšanas kārtību rakšanas darbu veikšanai Ogres novada teritorijā» 1.3.1, punktu, jebkuriem rakšanas darbiem, kas ir dziļāki par 30 centimetriem, nepieciešama pašvaldības izsniegta atļauja. Tātad, lai arī cik tas absurdi nebūtu, pat stādot ābeli, ir jādomā, vai netiek pārkāpti minētie noteikumi, nemaz nerunājot par četrkājaino draugu aktivitātēm, kuri bedres mēdz rakt uz nebēdu, par mērījumiem nedomājot. Turklāt nesankcionētas bedres rakšanā pieķertajiem nav paredzēts brīdinājums, bet ir jārēķinās ar iepriekš minēto prāvo naudas sodu, tāpēc, pirms ķerties pie dārza darbiem, ieteicams nodrošināties ar metra mēru. Praksē gan ar kārtības sargiem var nākties sastapties vien tad, ja par veiktajiem rakšanas darbiem būs paziņojuši acīgie kaimiņi. Te nu atliek ieteikt tiem, kas dzīvo līdzās, censties saglabāt labas attiecības.

Dzintras Dzenes foto