Durvis vērs Ogres Baltā skola

[ A+ ] /[ A- ]

Durvis vērs Ogres Baltā skola

Marta Poga

Ogrē, Brīvības ielā 30, durvis 2020. / 2021. mācību gadā vērs jauna privātā skola – «Ogres Baltā skola». To dibinājušas vairākas ģimenes, kuras vēlas radīt iespēju Ogres novada bērniem mācīties atbilstoši Valdorfpedagoģijas pieejai un latviskām tradīcijām.

Valdorfpedagoģijā bērnam dod iespēju attīstīt gribu, jūtas un domāšanu. Attīstība notiek harmoniski, augšanas un mācīšanās procesā bērnu vērojot un atbalstot. Skola top un aug kopā ar bērnu. Jaunajā mācību gadā Ogres Baltā skola uzņem bērnus vecumā no diviem līdz sešiem gadiem, viņi augs un mācīsies kopā ar pieredzējušām Valdorfpedagoģijas pirmsskolas skolotājām.

Kā informē skolas pārstāvji, «Ogres Baltā skolā» dienas ritms vīsies rotaļājoties, dziedot, zīmējot, veidojot, aužot, izspēlējot pirkstiņrotaļas, apļa rotaļas. «Tas notiek bērnam draudzīgā vidē, kura veidota no dabas materiāliem – koka, klūgām, audumiem un dzijas. Bērni dienu pavadīs, ieklausoties dabas ritmos, pasaulē un sevī. Bērns kā individualitāte, kas veido savu mazo pasauli ap sevi, iegūs jaunus draugus, apgūs dziesmas, kas veido dienas ritmu, mācīsies būt atbildīgs par telpu sev apkārt. Mācības notiks saskaņā ar bērna dabisko attīstību drošā, elpojošā vidē,» skaidro skolas pārstāvji.

Ogres Baltajā skolā var mācīties arī pieaugušie – skola rīko izglītojošus pasākumus pedagogiem un ģimenēm, pavasarī notika rotaļlietu gatavošanas darbnīcas bērniem un vecākiem, pedagogi no dažādām Latvijas skolām pulcējās uz skolotāju kursiem Valdorfpedagoģijā. Uz skolas pasākumiem gaidīti visi, kuri vēlas mācīties un attīstīties.

«Ogres Baltās skolas» dibinātājs ir SIA «Pietura ģimenei», kas ieguvusi sociālā uzņēmuma statusu un uzņemta Ogres Biznesa inkubatorā, kur saņem atbalstu sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, kā arī no valsts budžeta līdzekļiem. Vairāk informācijas par skolu var saņemt, rakstot uz e – pastu: info@baltaskola.lv vai zvanot uz tālruni 20554010.

 

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!