Dzērāji apsēduši Madlienas «Doktorātu»

[ A+ ] /[ A- ]

Madlienas centrā esošais «Doktorāts» gluži kā magnēts pievelk pagasta un arī kaimiņu novados dzīvojošo grādīgo dzērienu mīļotājus. Par to nācās pārliecināties Ogres novada pašvaldības policijas darbiniekiem, kuri aizvadītās nedēļas nogalē rīkoja vairākus reidus attālākajos Ogres novada pagastos.

Likumsargi apciemoja Madlienas, Krapes un Ķeipenes pagastu. No minētajos pagastos sastādītajiem 10 administratīvo pārkāpumu protokoliem deviņi sastādīti Madlienas pagastā un viens – Ķeipenes pagastā. Pārkāpumi lielākoties saistīti ar alkoholisko dzērienu lietošanu tam neparedzētās vietās, vai atrašanos sabiedriskās vietās ar atvērtām alkoholisko dzērienu pudelēm, vai tādā alkohola reibumā, kas aizskar apkārtējo cieņu. Madlienas pagastā nezināmu iemeslu dēļ dzērāju īpaši iecienīta vieta ir Madlienas centrs pie «Doktorāta», kur reida laikā 3.augustā likumsargu palīdzība bija nepieciešama vairākiem «kritušajiem». Ap pulksten 15 administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts 1973.gadā dzimušajam Lauberes pagasta iedzīvotājam, kurš lietoja alu un streipuļoja pa ceļa vidu. Par analoģiskiem pārkāpumiem vīrietis šogad aizturēts jau četras reizes, bet nevienu no iepriekš uzliktajiem sodiem nav samaksājis. Ap pulksten 19 likumsargi šajā pašā vietā atrada zemē guļošu 1975.gadā dzimušu madlienieti, kuram konstatēts trīs promiles stiprs alkohola reibums. Par atrašanos sabiedriskā vietā tādā alkohola reibumā, kas aizskar apkārtējo cieņu, reida laikā administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts arī 1966.gadā dzimušam Ķeipenes pagasta iedzīvotājam, kurš 2,9 promiles stipro alkohola reibumu izgulēja pie kādām mājām Ķeipenes pagastā. Vīrietis ar policijas auto nogādāts netālu esošajā dzīvesvietā.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks U.Ulmanis norāda, ka diemžēl pagastos dzīvojošie grādīgo dzērienu cienītāji dažkārt nerespektē ne saistošos noteikumus, ne policiju, izturas ar klaju vienaldzību un grādīgos dzērienus sabiedriskās vietās mēdz atklāti lietot pat likumsargu klātbūtnē. U.Ulmanis atgādina, ka novada saistošie noteikumi attiecas ne tikai uz ogrēniešiem, bet arī pagastos dzīvojošajiem, un sola arī turpmāk organizēt līdzīga veida reidus.

Dzintra Dzene