Dzimtas aicinātas piedalīties projekta «Bibliotēka» konkursā

[ A+ ] /[ A- ]

Turpinot grāmatu lasīšanas veicināšanas projektu «Bibliotēka», kuru organizē literatūras mecenāts «Baltic International Bank», Latvijas ģimenes tiek aicinātas iesaistīties izstādes «Dzimtas grāmata» veidošanā. Līdz 31.augustam ģimenes visā Latvijā lūgtas iesūtīt savas dzimtas stāstu un aprakstu par grāmatu, kas ģimenei ir īpaši nozīmīga. Nākamajā gadā iedvesmojošākie Latvijas ģimeņu stāsti un grāmatas tiks prezentēti izstādēs Rīgā, Liepājā un Rēzeknē.

Lai pieteiktu dalību izstādē, ģimenēm un dzimtām jāpiedalās projekta «Bibliotēka» izsludinātājā konkursā. Tā dalībniekam jāiesūta dzimtas stāsts, apraksts par ģimenei nozīmīgu grāmatu un grāmatas fotogrāfija. Dzimtas stāstā jāmin būtiski fakti un notikumi, kurus dalībnieks vēlas izstāstīt plašākai sabiedrībai. Savukārt grāmatas aprakstā jāpamato, kāpēc tieši šī grāmata tiek pieteikta konkursam un kāda ir tās nozīme dzimtas dzīvē. Tā var būt sena Bībele, pārmantota no paaudzes paaudzē, romāns, kas kopīgā lasīšanas priekā vienojis vairākus ģimenes locekļus, vai pavisam nesen izdota pasaku grāmata – literatūras darba formāts, valoda un izdošanas gads nav svarīgi.

Kopumā izstādē «Dzimtas grāmata» tiks iekļauti 12 ģimeņu stāsti – astoņus žūrija izvēlēsies no konkursā iesūtītajiem pieteikumiem, savukārt četrus – no ģimenēm, kas piedalās «Baltic International Bank» atbalstītās grāmatas «Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā» izstrādē. Izstādes atklāšana paredzēta 2020.gada janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, savukārt februārī izstāde būs apskatāma Liepājas Latviešu biedrības namā, bet martā – Latgales vēstniecībā GORS.

Dalībnieki sagatavotos pieteikumus aicināti sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi biblioteka@bib.eu ar norādi «Dzimtas grāmata» vai ierakstītā vēstulē uz adresi: «Baltic International Bank», Kalēju iela 43, Rīga, LV-1050, ar norādi «Jekaterinai Kuzņecovai, «Baltic International Bank», konkursam «Dzimtas grāmata»» līdz 31.augustam. Darbu vērtēšana paredzēta no 1. līdz 30.septembrim. Izstādes konkursa nolikums ar detalizētiem pieteikšanās noteikumiem atrodams mājaslapā www.manabiblioteka.lv.

Agate Gavare