Ķeguma novada sēņošanas sacensībās salasīts gandrīz 80 kilogramu sēņu

[ A+ ] /[ A- ]

Šā gada bagātīgā sēņu raža radījusi ne vienu vien Minhauzena cienīgu stāstu – kāds salasījis vairākus simtus baraviku, cits atradis tāāādu(!) sēni, ar kuru pietiek ģimenes pusdienu galdam. Ķeguma novada kultūras nodaļas darbinieki aizvadītajā sestdienā aicināja ikvienu interesentu piedalīties sēņošanas sacensībās un attiecīgi izcīnīt labākā šā gada sēņotāja titulu.

Lai gan 18.septembra rīts uzausa apmācies, azartiskākos sēņotājus tas nebūt neatturēja doties uz sacensību norises vietu Ķeguma novada Vecumnieku meža iecirknī. Tie, kas nenobijās, piedzīvoja skaistus mirkļus – uzspīdēja saulīte, vējš izdzenāja tumšos mākoņus, un ikkatrs dalībnieks varēja ļauties sacensību garam. Sēņotājiem bija jāpārvietojas kājām, sacensību organizatoru norādītajā apvidū. Katrā komandā varēja startēt ne vairāk kā četri dalībnieki, un sēņošanai tika atvēlēta pusotra stunda. Pasākuma organizatore, Ķeguma novada domes kultūras nodaļas speciāliste Sarmīte Pugača stāsta, ka tikai pirms starta tika izziņots, kādas sēnes vērtēs. Šoreiz tās bija visas bekas un baravikas, izņemot sviesta un aitu bekas. Sacensībās startēja astoņas komandas ar 24 dalībniekiem. Sēņotāji bija ieradušies no Tomes, Lielvārdes un Rīgas. Kā atzīst sacensību organizatori, pārsteidza tas, ka diemžēl sacensībās šoreiz nepiedalījās neviens ķegumietis.

Kopumā tika salasīts 79,3 kilogramu sēņu, un 1.vietu ieguva komanda «Meža sanitāri» no Lielvārdes, salasot 26 kilogramus sēņu. Komandas kapteinis Edgars Pilders salasīja 13 kilogramus sēņu, uzstādot individuālo rekordu. Arī 2.vietu ieguva lielvārdieši, salasot 18,5 kilogramus sēņu. Šīs komandas kapteinis bija Haralds Kiršteins. Bet vissliktāk veicās komandai «Tārpiņi», kuri salasīja 7,43 kilogramus sēņu. Iespējams, pie vainas bija komandas nosaukums, jo, kā atzīst sēņotāji, šogad tārpainu sēņu tikpat kā nav. Individuālais mazākais rekords pusotras stundas laikā bija 0,318 kilogrami sēņu… Jāteic, ka atrastā smagākā baravika svēra vairāk – 0,446 kilogramus. Sēņošanas sacensības, kā jau ierasts, beidzās ar kopīgi vārīto gardo sēņu zupu. S.Pugača organizatoru vārdā saka paldies visiem šajā pasākumā iesaistītajiem darbiniekiem – apskaņotājiem, ugunskura vietas sagatavotājiem, zupas vārītājiem, sēņu svērējiem un pierakstītājiem, cerot, ka nākamgad sēņu lasīšanas sacensībās noteikti iesaistīsies arī tie, kas šogad palika mājās. Ticiet, nekas nevar būt labāks par pastaigu mežā, azartu un pašu lasīto sēņu mērci!