Šķeltiņi gatavos ievārījumu un ceps tortes

[ A+ ] /[ A- ]

Jānis (no kreisās), Dāvids un Juliāns no Birzgales uz Ogri atbraukuši ne vien pēc saldā laimesta, bet arī sagādāt jaunajam mācību gadam nepieciešamas lietas.

«OVV» saldās loterijas veiksminieku sarakstā atrodams arī Birzgales pagasta «Vecnakšeņu» saimnieces Vinetas Šķeltiņas vārds.

Arī pirms šīs ziņas saņemšanas Šķeltiņu ģimene – mamma Vineta, tētis Juris un dēli Jānis, Dāvids un Juliāns – uz augusta otro pusi bija plānojuši braucienu uz Ogri. Galvenā vajadzība – puikām šis tas vēl skolai jāsapērk. Pie viena kaimiņienei zāles jāpārved. Un nu arī redakcijā pēc saldā laimesta jāienāk!

Šķeltiņi ir priecīgi, jo šis ir viņu pirmais laimests mūžā, un saka tāpat kā daudzi citi cukura vinnētāji: «Galvenais nav tas, cik liela vai maza materiālā vērtība, bet gan tas, ka esam veiksmīgie!»

Vietējā avīzīte «Vecnakšenēs» tiek abonēta jau daudzus gadus. Interesanti, ka Vineta to sāk lasīt ar sludinājumiem, bet Juris priekšroku dod otrajai lappusei. Patīk rubrika «Sveicināti», kā arī citi publicistiski raksti.

Vaicāti, kā liks lietā cukuru, viņi pastāsta, ka kopj paši savu piemājas saimniecību ar lopiņiem un vistām, kuras gādā par īstām lauku olām. Daļa salduma lieti noderēs pašceptajām tortēm, bet otra daļa – brūkleņu ievārījumam.

Līgas Lazdiņas foto