«EXIT RĪGA» veloorientēšanās sacensības veiksmīgi debitē Lielvārdē

[ A+ ] /[ A- ]

«EXIT RĪGA» veloorientēšanās sacensības veiksmīgi debitē Lielvārdē

Ritvars Raits

No 20. līdz 24.maijam Lielvārdes novadā norisinājās bezkontakta veloorientēšanās sacensību «EXIT RĪGA» pirmais posms, kurā piedalījās 68 komandas. Tikai trim vienībām izdevās apmeklēt un atrast visus 30 punktus, bet uzvarētāji tika noteikti ar izlozes palīdzību – dāvanu grozu laimēja komanda «STOPiŅi VELO».

Kā pastāstīja Lielvārdes novada pašvaldības tūrisma speciālists, savu dalību Lielvārdes posmam reģistrēja 89 komandas, bet finišēja 68 vienības, kas pārstāv ne tikai Lielvārdes, bet arī Ikšķiles, Baldones, Ķekavas, Baložu, Bauskas, Iecavas, Jelgavas, Kokneses, Mārupes, Ogres, Ķeguma, Olaines, Ropažu, Rīgas, Stopiņu, Salaspils, Kuldīgas un Ādažu novadus, kā arī, protams, Rīgu. Katra komanda, kas finišēja, saņems nelielu, bet ļoti garšīgu dāvaniņu no Lielvārdes novada pašvaldības, ko, sākot no 3.jūnija, varēs izņemt sava novada Tūrisma un informācijas centrā vai pie tūrisma speciālista. Lielvārdieši bijuši tiešām pārsteigti par tik lielu interesi, kuras dēļ šīs dāvaniņas aizkavējusās, un ļoti atvainojas par tik ilgu gaidīšanas laiku. Ar komandām no Kuldīgas un Ādažu novadiem pasākuma rīkotāji sazināšoties atsevišķi.

Sacensību pirmajā posmā bija izvietoti 30 kontrolpunkti, turklāt ne tikai Lielvārdē, bet arī Kaibalā, Jumpravā un Lēdmanē. Tās komandas, kas bija gatavojušās sameklēt visus kontrolpunktus, gatavojās mīt pedāļus vismaz 80 kilometrus, turklāt, lai ievērotu sacensību nolikumu, tas bija jāizdara četru stundu laikā. Uzreiz gan arī jāatgādina, ka katra komanda varēja startēt sev piemērotākajā laikā jebkurā no piecām sacensību dienām. Kā izskatījās, tad lielais vairums veloorientieristu apmeklēt Lielvārdes novadu izvēlējās pagājušajā sestdienā, kad arī laika apstākļi bija visvasarīgākie. Trīs komandas – «Zilonēni», «Dumdum», «Ko TE notiek?» – paspēja apmeklēt un sameklēt visus 30 kontrolpunktus, turklāt izdarīja to ļoti ātri, finišējot vien ar dažu sekunžu intervālu (3:34:18 h, 3:3426 h, 3:34:31 h). Tas gan šo komandu dalībniekiem nedeva iespēju tikt pie galvenās balvas jeb dāvanu groza, kurā atrodas ne tikai kaut kas garšīgs, bet arī četras biļetes uz Izklaides parku «Avārijas Brigāde», četras biļetes uz «Trušu karalisti» un sporta ūdens pudeles. 27.maijā notikušās izlozes laikā šo balvu laimēja komanda ar numuru 25 jeb «STOPiŅI VELO». Jāpiebilst, ka arī stopiņiešu rezultāts ir ļoti pat uzteicams – 6.vieta, kas iegūta, nepilnās četrās stundās atzīmējoties 27 kontropunktos.

«EXIT RĪGA» veloorientēšanās izceļas ar savu demokrātismu, jo ieguvēji ir visi, ne tikai tie, kuri prot visātrāk mīt pedāļus. Katra komanda varēja izvēlēties, ko tā grib darīt – četras stundas joņot, steigā meklējot kontrolpunktus, vai arī mierīgi ripināt pa Lielvārdi un tuvāko apkārtni, apskatot interesantākās vietas un baudot jauko laiku. Ļoti liela daļa komandu, sevišķi tās, kurās bija mazāki bērni, kontrolpunktus meklēja tikai pašā Lielvārdē, pat pulksteņos īpaši neskatīdamies, jo šoreiz tas nebija svarīgākais. Tāpēc daža laba vienība noteikto četru stundu vietā pa Lielvārdes novadu vizinājās arī piecas un vairāk stundas. Toties sevišķi viesi no citiem novadiem varbūt pirmo reizi apmeklēja abus Lielvārdes parkus, Rumbiņas ūdenskritumu, piemiņas akmeni Katrīnai, Junkura Akmeni, Kaibalas Dzejas ozolus un vēl daudzas skaistas vietas.

Par turpmāk šovasar plānotajām veloorientēšanās sadensībām u.c. lasiet 29.maija „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!