«Fazer Latvija» ražotnē Ogrē atklāj jaunu tostermaižu produkcijas ražošanas līniju

[ A+ ] /[ A- ]

«Fazer Latvija» ražotnē Ogrē atklāj jaunu tostermaižu produkcijas ražošanas līniju

Marta Poga

Klātesot uzņēmuma «Fazer Latvija» un Ogres novada domes vadībai, svinīgi atklāta jauna tostermaižu produkcijas ražošanas līnija. Uzņēmums investējis 3,8 miljonus eiro jaunās ražošanas līnijas attīstībā, un tā palielinās ražošanas jaudu par 30 procentiem, tādējādi nodrošinot pircējus ar jau pieprasītiem un jauniem produktiem ar pievienoto vērtību.

 

«Fazer Bakery Baltic» vadītāja Anne Mere, trešdien, 24.augustā, atklājot jauno ražotni, norādīja, ka, lai arī maizes ražotāji pēdējos gados ir bijuši spiesti strādāt sarežģītos apstākļos, maizes tirgum kopumā piedzīvojot lejupslīdi, «Fazer Latvija» ir izdevies palielināt savu svaigi fasētās maizes tirgus daļu Latvijā līdz vairāk nekā 21 procentam. Kopumā tostermaizes segments pēdējos gados ir kļuvis par vienu no pieprasītākajiem Latvijā, un tās patēriņš pēdējo divu gadu laikā pieaudzis par 12 procentiem. «Tādēļ, sekojot līdzi pircēju paradumu maiņai un izmaiņām maizes produktu kategorijā, «Fazer Latvija» kā viens no vadošajiem Latvijas maizes tirgus dalībniekiem, kas dominē tostermaizes tirgus segmentā, ir aprīkojis «Fazer» ražotni Ogrē ar modernu tostermaižu ražošanas līniju, lai patērētājam spētu piedāvāt labāko no tā, ko maize var mums sniegt,» skaidro A.Mere.

«Fazer Latvija» ceptuvē Ogrē dienā tiek saražots ap 21 tonnu dažādu tostermaizes vienību un to piedāvātā pircējiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā. «Jaunā tostermaižu produkcijas līnija ne tikai palielinās esošo ražošanas jaudu par 30 procentiem, bet arī sniegs iespēju paplašināt jau esošo sortimentu, sekojot līdzi augošajam pieprasījumam pēc tostermaizes pircēju vidū, kā arī samazinās CO₂ izmešu daudzumu uz saražoto produkcijas apjomu,» stāsta «Fazer Latvija» ražošanas vadītājs Kalvis Fjodorovs un piebilst, ka jaunās līnijas uzstādīšanas process sākās ar godam nokalpojušās 45 gadus vecās baltmaižu līnijas demontāžu un tās uzstādīšanā kopumā tika investēti 3,8 miljoni eiro, kas padara šo par līdz šim lielāko investīciju ražotnē kopš 2015.gada, kad maiznīcā tika atklāta «Fazer» kūku un konditorejas izstrādājumu ražošanas vienība.

Svinīgās atklāšanas laikā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pateicās uzņēmumam «Fazer Latvija» par atbalstu Ogres novada iedzīvotājiem: «Vēlos pateikties «Fazer Latvija», kas ir sociāli atbildīgs uzņēmums un rūpējas arī par Ogres iedzīvotājiem, tajā skaitā maznodrošinātām ģimenēm. Man ir liels prieks par šādiem vietējiem uzņēmumiem, jo jūs rādāt piemēru Ogres uzņēmumiem, ka jābūt sociāli atbildīgiem un jārūpējas par vidi un kopienu, kurā strādājam.»

Savukārt Lauksaimniecības un lauku attīstības departamenta direktora vietnieks Juris Cverkovs norāda, ka ir pozitīvi, ja tādi uzņēmumi kā «Fazer Latvija» investē ražotnes attīstībā un modernizācijā, it sevišķi brīdī, kad pasaulē energoresursu cenas ir ļoti kāpušas.

Jāpiebilst, ka «Fazer Latvija» ir viens no maizes tirgus līderiem, kas strādā ar zīmoliem  «Fazer» un «Druva». Maize tiek cepta mūsdienīgā ražotnē Ogrē, kas ir viena no tradīcijām bagātākajām maizes ceptuvēm Latvijā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!