Firmām jāsedz izdevumi par elektroenerģijas patēriņu

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis uzdevis pašvaldības aģentūrai «Mālkalne» un Ogres novada domes Komunālajai nodaļai panākt vienošanos ar firmām «BMGS» un «Ceļdaris» par elektroenerģijas patēriņa apmaksu vietās, kur ceļu rakšanas darbi ir ieilguši.

Viena no firmām, kas veic kanalizācijas un ūdensvada izbūves darbus Ogrē, ir firma «BMGS». Tā strādā kartonfabrikas rajonā. Darbus šajā rajonā bija plānots beigt 17. novembrī, bet tie ieilguši, līdz ar to firma tos pabeigs nākamajā gadā.

E. Helmanis norāda, ka ielu stāvokļa dēļ šajā rajonā cilvēki nakts tumšajā laikā nevar normāli pārvietoties. Līdz ar to viens no risinājumiem – šajā rajonā jāpieslēdz visas apgaismojuma laternas (šobrīd ekonomiskajā režīmā pilsētā ir apgaismota katra trešā apgaismojuma laterna), bet izdevumi par papildu ielu apgaismojuma pieslēgšanu, vēlāk atslēgšanu un elektroenerģijas patēriņu jāsedz firmai, kuras dēļ iedzīvotājiem jācieš šīs neērtības.

Otrs objekts, kur ceļu darbi neplānoti ieilguši, ir Mednieku iela. Šeit darbus veic SIA «Ceļdaris». Ogres novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājas vietnieks, būvinženieris Elmārs Drātnieks informē, ka ERAF līdzfinansētā projekta Mednieku ielas posmā no Meža prospekta līdz Brīvības ielai rekonstrukcijas darbu veicējs darbu izpildes līgumu pagarinājis līdz 2011. gada 1. jūnijam. «Izpildītājs turpina veikt elektroapgaismojuma izbūvi, lietus ūdens kanalizācijas izbūvi, kā arī ielas seguma pamatnes veidošanu. Lai nodrošinātu piekļūšanu pie ēkām, būvorganizācija spiesta veikt būvdarbus pa atsevišķiem posmiem, kas kavē darbu izpildi un rada neērtības iedzīvotājiem,» skaidro E. Drātnieks.

Līdzīgi kā kartonfabrikas rajonā, arī šajā objektā E.Helmanis p/a «Mālkalne» un Ogres novada domes Komunālajai nodaļai uzdevis panākt vienošanos ar firmu par papildu elektroenerģijas patēriņa apmaksu.