Fiziskai personai sods par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu – līdz 2000 eiro

[ A+ ] /[ A- ]

Fiziskai personai sods par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu – līdz 2000 eiro

Par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu stingrās mājsēdes laikā iedzīvotājiem jeb fiziskām personām var piemērot līdz 2000 eiro lielu sodu. Juridiskajām personām sods var būt vēl iespaidīgāks – līdz 5000 eiro, brīdina Valsts policija (VP).

Pandēmijas laikā jau līdz šim normatīvie aktos ir noteikts, ka par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu fiziskai personai var piemērot administratīvo sodu no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai – no 140 līdz 5000 eiro. Šāds regulējums būs spēkā arī valstī izsludinātās stingrās mājsēdes laikā – līdz 15.novembrim.

Policijai ir sagatavots attiecīgs plāns, bet resursi tiek plānoti tā, lai nodrošinātu valdības pieņemto ierobežojumu pietiekamu un atbilstošu uzraudzību. VP turpinās strādāt pastiprinātā režīmā un arī virsstundu darbā, kontroles pasākumos iesaistot visas policijas amatpersonas, tajā skaitā kriminālpolicijas darbiniekus un policijas koledžas kadetus. Vienlaikus VP resursi un turpmākais darbs tiek plānots tā, lai turpinātu nodrošināt arī savu pamatpienākumu izpildi, ikdienā apkarojot noziedzību, tostarp novērstu un atklātu vakcinācijas sertifikātu viltošanu, kā arī rūpējoties par sabiedrisko kārtību un uzraugot ceļu satiksmi.

Policija atgādina, ka iedzīvotāji ir policijas sabiedrotie, un aicina mūs būt atbildīgiem ierobežojumu ievērošanā un saprotošiem.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!