Galvenās vērtības ir dzīvas

[ A+ ] /[ A- ]

Galvenās vērtības ir dzīvas

Dzintra Mozule

Barikāžu laiks uzjunda atmiņas. Tolaik Augstākās Padomes preses dienests bija ļoti pārslogots darbiem, tāpēc aicināja talkā tuvējo redakciju žurnālistus. Man, turp aizgājušai, iegadījās strādāt ar Augstākajai Padomei iesūtītajām pārsteidzoši daudzajām barikāžu dalībnieku un līdzjutēju vēstulēm.

«Tikai nekļūstiet kolaboracionisti, jo tad mums būs ļoti, ļoti grūti stāvēt,» nemeklējot nekādus pierakstus, vispirms atmiņā nāk tieši šīs rindas. Toreiz es pirmo reizi sastapos ar šo latvieša mēlei pat sarežģīti izrunājamo vārdu. Pie pirmās izdevības tvēru vārdnīcu, kura man paskaidroja, ka kolaboracionists ir cilvēks, kas nodevīgi sadarbojas ar okupantiem.

Atmiņā palicis katrā rakstu rindā sastopamais atbalsts, uzmundrinājums un cerība, kas tik plašā straumē no dažādām Latvijas vietām plūda uz galvaspilsētu, uz Augstāko Padomi. Mēs visi – dažādām tautībām un konfesijām piederīgie, ierindnieki un runas vīri  – bijām vienā barikāžu pusē.

Tagad savām simts gudrajām galvām un valdībai pelnīti raidām arī rūgtuma un vilšanās pilnas domas. Par ikdienu, kas daudziem joprojām liek izdzīvot, nevis dzīvot. Par dzīvi, kurā nav vienas taisnības un viena likuma visiem. ««Šajā krīzē mēs esam visi kopā,» televīzijā teica ministrs, kuram šogad atkal ir algas pieaugums,» piezvanījis redakcijai, sūri iesmej Jānis. «Valdošajiem ir nenormāli iepaticies šķirot – tajos, kam pandēmijas laikā vajagot palīdzību ar rēķinu apmaksu, un tajos, kam nevajagot. Es tikai ceru, ka rudenī tauta arī pratīs šķirot – tajos, kam vajag būt pie varas, un tajos, kam nevajag,» tā Anita.

Šajās dienās atkal sev jautājam: ja vēlreiz vajadzētu stāvēt barikādēs, vai mēs to darītu? Lielais vairums atbild, ka viņi nešauboties brauktu glābt Latviju. Jo galvenās vērtības joprojām ir dzīvas un valsts esam mēs paši!

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!