Gājēji joprojām neievēro ceļu satiksmes noteikumus

[ A+ ] /[ A- ]

Pašvaldības policija konstatējusi, ka Ogrē, Vidus prospektā, gājēji visbiežāk šķērso ielas braucamo daļu, neievērojot luksofora aizliedzošo signālu.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis pauž satraukumu par faktu, ka gājēji joprojām ļaunprātīgi neievēro Ceļu satiksmes noteikumu prasības, tādējādi pakļaujot briesmām ne vien sevi, bet arī citus satiksmes dalībniekus.

Pēdējo nedēļu laikā Ogres novada pašvaldības policisti vai ikdienas sastāda administratīvo pārkāpumu protokolus gājējiem, kuri ignorē Ceļu satiksmes noteikumu prasības – nelieto atstarotājus, šķērso ielas braucamo daļu tam neatļautā vietā, vai arī neievērojot luksofora aizliedzošo signālu. Aizvadītajā nedēļā vien par minēto pārkāpumu likumsargi sastādījuši piecus administratīvā pārkāpuma protokolus, uz vietas izrakstījuši vienu soda kvīti un izteikuši astoņus aizrādījumus. U.Ulmanis stāsta, ka visbiežāk minētais pārkāpums fiksēts Ogre, Vidus prospektā, kur gājēji, pat tad, kad auto brauc teju vai uz papēžiem, šķērso ielas braucamo daļu brīdī, kad deg aizliedzošais luksofora signāls. «Vieni steidzas uz veikalu, citi no tā. Nereti var vērot skatu, ka vecāki pāri ielai, degot sarkanajam luksofora signālam, velk arī savus bērnus, kuriem skolā mācīts, ka ielu pie sarkanās gaismas šķērsot nedrīkst,» saka U.Ulmanis.

Pašvaldības policijas priekšnieks sola, ka likumsargi arī turpmāk pievērsīs pastiprinātu uzmanību šiem pārkāpējiem, tāpat kā tiem, kuri neievēro smēķēšanas aizliegumu. Par minēto pārkāpumu aizvadītajā nedēļā administratīvo pārkāpumu protokoli sastādīti sešām personām, no kurām piecas bijušas nepilngadīgas.

Pārslas Sniedziņas foto