Gunāra Astras pieminekli «Nebaidies!» atklās 20.janvārī

[ A+ ] /[ A- ]

Gunāra Astras pieminekli «Nebaidies!» atklās 20.janvārī

Barikāžu laikā 20.janvārī Tieslietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju atklās Gunāra Astras piemiņai veltītu pieminekli «Nebaidies!» Baumaņa skvērā (Brīvības ielā 34, Rīgā) pretim tiesas ēkai, kurā Latvijas slavenāko brīvības cīnītāju 1983.gadā notiesāja LPSR Augstākā tiesa.

2020.gada decembrī Saeima izskatīja priekšlikumu par nepieciešamā finansējuma piešķiršanu šim mērķim no valsts budžeta un to atbalstīja.

Latvijas neatkarības aizstāvi Gunāru Astru tiesāja divas reizes 1961. un 1983.gadā. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas viņu attaisnoja abās lietās.

Latviešu patriots Gunārs Astra 1983.gada 15.decembra tiesas prāvā teica savu Pēdējo vārdu: «Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod man spēku šeit stāvēt un elpot. Mūsu tauta ir daudz cietusi un tādēļ iemācījusies, un pārcietīs arī šo tumšo laiku

1993.gada 18.novembrī Rīgā pie toreizējās Tieslietu ministrijas ēkas Brīvības ielā 34 tika uzstādīta Astram veltīta piemiņas plāksne.

20.janvārī pieminekļa atklāšanā piedalīsies Valsts prezidents Egils Levits un Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, uzrunas teiks Gunāra Astras brālis Leons Astra un PSRS okupācijas laika pretošanās kustības dalībniece Lidija Doroņina-Lasmane, kā arī 1991.gada barikāžu biedrības prezidents Renārs Zaļais un pieminekļa autors, tēlnieks Gļebs Panteļejevs.

2021.gada 22.oktobrī latviešu brīvības cīnītājam Gunāram Astram būtu apritējuši 90 gadi. Gan pagājušā gada nogalē, gan šogad tiek organizēti pasākumi viņa piemiņas godināšanai, pasludinot šo laika posmu par Gunāra Astras gadu.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!