Iedzīvotāji atkal neapmierināti ar ūdens līmeņa pazemināšanu Daugavā

[ A+ ] /[ A- ]

Šķiet, VAS «Latvenergo» īpaši neuztraucas par to, ka tās darbību dēļ uz sēkļa gan tiešā, gan pārnestā nozīmē paliek mazie uzņēmēji.

«OVV» jau rakstīja par vasarā izskanējušiem iedzīvotāju protestiem pret VAS «Latvenergo» veikto ūdens līmeņa pazemināšanu Daugavā (Rīgas HES ūdenskrātuvē), kuras dēļ ikšķiliešiem un kaimiņu novadu iedzīvotājiem bija sabojāta atvaļinājumu sezona. Tagad ūdens līmenis pazemināts Ķeguma HES ūdenskrātuvē, radot cita veida problēmas.

Uzņēmējs Aldis Zārbergs palīdzību meklējis pat LNT raidījumā «Degpunktā», jo pēkšņā ūdens līmeņa pazemināšana Daugavā negatīvi ietekmējusi viņa biznesu. A.Zārbergam pieder kuģītis «Līgo», ar kuru viņš interesentiem rīko atpūtas braucienus pa upi. Kad kādā septembra rītā atklājās, ka viņa kuģis pilnībā atrodas uz sauszemes, vismaz vienu pasākumu nācies atcelt. Uzņēmējs saprot un neiebilst pret to, ka hidroelektrostacijā katru gadu jāveic paredzētie remontdarbi, bet viņš vēlētos, lai apkārtējiem iedzīvotājiem par to tiktu paziņots, nu kaut vai ar telefona īsziņu palīdzību.

Ķeguma novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Roberts Ozols atklāj, ka «Latvenergo» katru gadu laikus informējusi par paredzēto ūdens līmeņa pazemināšanu, bet tieši šoruden tas neesot noticis. Vēl vairāk – pašvaldība šoreiz bijusi ļoti ieinteresēta ūdens līmeņa pazemināšanā, lai varētu veikt laivu nobrauktuves ceļa būvdarbus labiekārtojamajā Ķeguma pludmalē. Esot pat sūtīta vēstule «Latvenergo», bet atbilde bijusi tāda, ka līmenis nemaz netikšot pazemināts. Tagad, kad tas tomēr noticis, ķegumiešiem nākas «kost pirkstos», jo būvdarbiem sagatavoties vairs nevar paspēt, tie jāatliek uz nākamo gadu. R.Ozolam esot neoficiāla informācija, ka ūdens līmenis tikšot atjaunots jau mēneša beigās.

VAS «Latvenergo» pārstāvis Andris Siksnis pārmetumus par neinformēšanu uztvēra ļoti mierīgi. Viņš atklāja valsts akciju sabiedrības nostāju, ka, ja iedzīvotājiem būs nepieciešamība pēc informācijas par ūdens līmeņa svārstībām, «Latvenergo» ies viņiem pretī, izplatot šīs ziņas caur pašvaldībām un vietējiem plašsaziņas līdzekļiem. Tajā pašā laikā viņš uzskata, ka par šādu ūdens līmeņa pazeminājumu, kāds ir pašlaik, varēja arī neziņot, jo ūdens līmenis Daugavā tagad ir 10 centimetru virs kritiskās robežas, kuru pārsniedzot, uzņēmumam būtu jāvēršas Vides dienestā pēc atļaujas.

Ritvara Raita foto