Iereibušus braucējus aptur arī pašvaldības policisti

[ A+ ] /[ A- ]

Ierasts, ka Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki uzrauga, kā tiek ievēroti pašvaldības saistošie noteikumi, cenšas savaldīt dzērājus, huligānus un skandālistus, bet ir reizes, kad viņi palīdz arī ceļu policijai. Aizvadītās nedēļas nogalē, pateicoties likumsargu modrībai, aizturēts kāds iereibis autovadītājs un arī mopēdists.

27.oktobrī, patrulējot Ogrē, Tīnūžu ielā, Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki pamanīja automašīnu «BMW 318», kuras vadītāja braukšanas stils piesaistījis likumsargu uzmanību. Tālākais vēl jo vairāk radīja aizdomas, ka auto vadītājam nav vēlēšanās tikties ar policiju. Proti, pamanot trafarēto policijas auto, braucējs savu spēkratu pēkšņi pagrieza braukšanai pretējā virzienā un iebrauca kādā pagalmā. Policisti nolēma pagaidīt, kas notiks tālāk. Pēc brīža, acīmredzot, nolēmis, ka gaiss ir «tīrs», autovadītājs turpināja ceļu, taču tālu vis netika – likumsargi viņu apturēja. Mašīnas salonā atradās trīs personas, un pārrunu brīdī no šofera izelpas bija jūtama spēcīga alkohola smaka. Pašvaldības policisti izsauca kolēģus no ceļu policijas un aicināja vīrieti ceļu vairs neturpināt. 1982.gadā dzimušais autovadītājs skaidroja, ka svinējis savu dzimšanas dienu un nenoliedza, ka ir dzēris, taču tikties ar ceļu policiju nevēlējās un sāka izrādīt pretošanos, tāpēc likumsargiem nācās izmantot speciālos līdzekļus. Nepatikai pret policiju ir visnotaļ saprotams izskaidroums – braucējam konstatēts 2,56 promiles stiprs alkohola reibums. Turklāt, vadot atpakaļgaitā automašīnu «BMW 318», mājas pagalmā, Tīnūžu ielā, autovadītājs uzbraucis stāvošai automašīnai «HONDA CIVIC». Sakarā ar minēto faktu sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Divas dienas vēlāk, 29.oktobrī, pašvaldības policisti ceļu policijas darbiniekiem nodeva vēl kādu iereibušu satiksmes dalībnieku – 1992.gadā dzimušu jaunekli, kurš, kā vēlāk noskaidrots, Ogrē, Lazdu gatvē, vadīja mopēdu, būdams 1,78 promiles stiprā alkohola reibumā. Šis autovadītājs likumsargu uzmanību piesaistīja, jo braucamrīkam nebija valsts numurzīmes, mopēdists brauca pa ceļa vidu, turklāt diennakts tumšajā laikā mopēdam nedega lukturis.